Poznaliśmy kolejną zagraniczną gwiazdę, która wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2018

Justyna Kierzkowska
12.03.2018 20:49
Poznaliśmy kolejną zagraniczną gwiazdę, która wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2018 Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Nowy wykonawca, który pojawi się na festiwalowej scenie w Kostrzynie nad Odrą, na pewno ucieszy fanów rocka i metalu!

Przypomnijmy, że po 23 latach jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce, Przystanek Woodstock, zmienia nazwę. 8 marca 2018 ogłosił to jego pomysłodawca i dyrektor generalny, Jerzy Owsiak na konferencji podsumowującej tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gojira na Pol'and'Rock Festival 2018

Zespół Gojira powstał w 1996 roku i od razu rzucił wyzwanie całemu gatunkowi ciężkiej muzyki! Wywodzący się z Francji kwartet gra oryginalną, skomplikowaną muzykę heavy metalową, w której łączy elementy charakterystyczne dla death metalu, groove metalu i progressive metalu z muzyką instrumentalną.
 
Skład zespołu nie zmienił się od 2001 roku. Gojirę tworzą Joe Duplantier (wokal, gitara), Mario Duplantier (perkusja), Christian Andreu (gitara) i Jean-Michele Labadie (bas).

W 2012 roku muzycy wydali cieszącą się aprobatą krytyków i fanów płytę „L’Enfant Sauvage”. W rezultacie kilku gigantów sceny heavymetalowej zaprosiło zespół na wspólne trasy koncertowe, więc Gojira towarzyszyła w trasie muzykom z grup takich jak Slayer, Metallica i Mastodon.

Francuski zespół ma na swoim koncie także występy na scenach czołowych festiwali takich, jak Dowload Festival, Rock on the Range, czy na organizowanym przez Slipknot KNOTFEST. Do ich wiernych fanów należą m.in. James Hetfield, Slash, muzycy z Deftones i Lamb of God. W 2014 roku ukazało się nagranie CD/DVD i album fotograficzny, który udokumentował ich trwającą dwa lata trasę koncertową, z kolei 17 czerwca 2016 roku premierę miała 6. studyjna płyta Gojiry - „Magma”. 

Gojira wystąpiła w Polsce w 6 czerwca 2017 roku w klubie B90 w Gdańsku, o czym można przeczytać w relacji Antyradio.pl. Zespół będzie także gwiazdą festiwalu Wacken Open Air 2018.

Pol'and'Rock Festival 2018 w Kostrzynie nad Odrą

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. Lao Che, Arch Enemy, The Inspector Cluzo, Goo Goo Dolls a także Booze & Glory oraz Blues Pills i Big Mountain. Poznaliśmy także zespoły, które wystąpią na koncertach Eliminacji do tegorocznej edycji festiwalu.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP. Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają liczni sponsorzy. Festiwal nie może być i nie jest finansowany ze środków zebranych w czasie Finału WOŚP.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.