Poznaliśmy kolejne zagraniczne gwiazdy 24. Pol'and'Rock Festival 2018

Justyna Kierzkowska
11.06.2018 20:21
Poznaliśmy kolejne zagraniczne gwiazdy 24. Pol'and'Rock Festival 2018 Fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter 430

Podczas cotygodniowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia Jurek Owsiak ogłosił kolejne gwiazdy, które wystąpią w Kostrzynie nad Odrą. Kto dołączył do składu?

In Flames

Zespół został założony w szwedzkim mieście Göteborg w 1990 roku. Muzycy mają na koncie 12 albumów, niezliczoną ilość występów i tras koncertowych, miliony sprzedanych płyt i rzesze oddanych fanów na całym świecie. Są uznawani za pionierów nowego gatunku w muzyce metalowej - melodyjnego death metalu. In Flames ma duży wpływ na rozwój ciężkiej muzyki na całym świecie. 

Fenomen In Flames potwierdza też fakt, że muzycy stworzyli też swój własny festiwal muzyczny, Borgholm Brinner - czyli dwudniową imprezę muzyczną organizowaną na zamku Borgholm w Szwecji. Od momentu ukazania się ich debiutanckiej płyty, czyli krążka „Lunar Strain” w 1994 roku, zespół święcił triumfy wśród krytyków i zdobywał uznanie publiczności. „Battles” - najnowsza płyta Szwedów z 2016 roku - została entuzjastycznie przyjęta przez fanów kapeli. 

Zespół obecnie koncertuje w następującym składzie:

  • Björn Gelotte – perkusja 
  • Anders Fridén – wokal 
  • Niclas Engelin – gitara 
  • Joe Rickard – perkusja 

Vile Assembly

 Zespół Vile Assembly tworzą autor piosenek, muzyk i producent, czyli Mark Wainwright, Mark Webb i Paul Mason. Po sukcesie dwóch pierwszych singli zatytułowanych „Suicide Feast” i „Gone”, ta pochodząca z Liverpoolu punkowa formacja narobiła niezłego zamętu w świecie muzycznym swoim debiutanckim albumem „Fattened By The Horrors of War”. Punkowe trio zwróciło na siebie uwagę światowych mediów, a rozgłos wywołany przez ich pierwszy singiel, „Suicide Feast”, dotarł nawet to Japonii. Drugi singiel, „Gone”, ugruntował ich pozycję w świecie muzyki punkowej. W swoim pierwszym albumie zespół serwuje porządną porcję anarchistycznego punka. 

Apey & The Pea

„HEX” to trzeci album w dorobku najpopularniejszej anglojęzycznej kapeli metalowej z Węgier. Zespół zdobywa uznanie na scenach dużych festiwali muzycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, a bilety na ich koncerty na Węgrzech rozchodzą się błyskawicznie. 

Pochodząca z Budapesztu kapela od samego początku twórczości stawiała na autentyczność i ponadczasowe brzmienie. Artyści korzystają z wizualizacji zainspirowanych okultystycznymi horrorami z lat 70. Muzyka Apey & The Pea odwołuje się do twórczości zespołów takich jak Pantera, Lamb of God, Alice in Chains i Orange Goblin. Brzmienie Apey & The Pea można określić jako mieszankę stoner i sludge metalu. Muzycy grają agresywną i pełną gniewu muzykę, a teksty piosenek dotyczą ważnych i aktualnych tematów.

Od momentu powstania kapeli w 2010 roku trio występowało już u boku zespołów takich jak Sleep, Crowbar, Saint Vitus, Dopethrone czy Weedeater. Apey & The Pea zagrali koncerty na dużych festiwalach muzycznych takich jak, m.in. Desertfest i Soulstrone Gathering. 

Skład zespołu: 

  • Áron „Apey” András– wokal, gitara, 
  • Prepelicza Zoltán – gitara basowa, wokal 
  • Makai László – perkusja

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box, Gojira, Frank Carter and The Rattlesnakes, Czesław Śpiewa Solo Act, Soulfly, jak również You Me At Six, Artur Barciś i Tides From Nebula. Pojawią się także Wojtek Mazolewski, Death by Chocolate i YB.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.