Poznaliśmy pierwszy zagraniczny zespół, który zagra na 24. Przystanku Woodstock 2018

Justyna Kierzkowska
29.01.2018 22:34
Poznaliśmy pierwszy zagraniczny zespół, który zagra na 24. Przystanku Woodstock 2018 Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Organizatorzy ujawnili pierwszy zespół zza granicy, który pojawi się na scenie kolejnej edycji festiwalu.

Do ogłoszonego w grudniu 2017 roku zespołu Lao Che dołączyła grająca melodic death metal grupa Arch Enemy. Zespół został założony w Szwecji w połowie lat 90. z inicjatywy byłego gitarzysty zespołów Carcass i Carnage Michaela Amotta. Debiutancki krążek Arch Enemy, „Black Earth”, ukazał się w 1996 i okazał się być kluczem do sukcesu grupy.

Dziesiąty album Arch Enemy został nagrany w 2017 i ukaże się pod koniec roku. „Will To Power” będzie też pierwszym krążkiem, który zespół nagrał w nowym, odświeżonym składzie. Amott przewiduje, że fani zespołu będą zachwyceni nagraniami, które pokazują zespół w najlepszej formie i jednocześnie zaskoczeni przez kreatywność muzyków.

27604091_10209192241317934_1391121399_o Fot. foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Michael Ammot, gitarzysta grupy, bardzo cieszy się, że zespół będzie miał okazję zaprezentować się na 24. Przystanku Woodstock.

Zawsze chodziło nam o tworzenie jak najlepszej muzyki. Nasz sukces jest wynikiem tego, że dźwięki, które tworzymy przemawiają do ludzi i tego, że nieustannie przemierzamy świat i gramy koncerty. Cieszę się, że tak szybko przybywa nam fanów i jesteśmy podekscytowani na myśl o tym, że możemy dawać coraz bardziej wymagające i imponujące muzycznie i wizualnie koncerty. Mamy nadzieję, że nasza nowa płyta przypadnie fanom do gustu i już nie możemy się doczekać aż będziemy mogli znów zgrać na żywo i podzielić się ze światem zabójczymi nowymi kawałkami!

Przystanek Woodstock 2017

Zeszłoroczna edycja festiwalu odbyła się w terminie 3-5 sierpnia 2017 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpili m.in. Trivium, Nothing But Thieves czy New Model Army.

 

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.