Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na Pol'and'Rock Festival 2018
Aleksandra Degórska
23.04.2018 20:26
Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią na Pol'and'Rock Festival 2018 Fot. East News

Oto kolejne ogłoszenie organizatorów! Sprawdźcie, kogo zobaczycie w Kostrzynie nad Odrą.

Alpa Blondy, Hunter i Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

Podczas 24. edycji Pol’And’Rock Festival na Dużej Scenie pojawi się jeden z najpopularniejszych artystów reggae na świecie - Alpha Blondy. Pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej wokalista jest czołowym ambasadorem gatunku i bez wątpienia najważniejszą postacią afrykańskiego reggae w historii.

W 1982 roku nagrał swój debiutancki album „Jah Glory!”, który przyniósł mu nie tylko ogromną sławę. Dzięki utworowi „Brigadier Sabari” stał się symbolem oporu przeciw opresyjnej władzy. Jako pierwszy artysta w historii Afryki Zachodniej wypowiedział się publicznie na temat brutalności policji, która skatowała go niemal na śmierć. Od tamtej pory nazywano go afrykańskim Bobem Marley’em.

Po 5 latach Hunter wraca na 24. Pol'and'Rock Festival To będzie ich 5 koncert na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Hunter powstał w 1985 roku w Szczytnie, na Mazurach, założony przez gitarzystę i wokalistę Pawła „Draka” Grzegorczyka i perkusistę Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Przez pierwsze pięć lat istnienia wykonywał tylko covery swoich ulubionych zespołów. Z czasem zaczęły powstawać także własne kompozycje.

Dyskografię zespołu zamyka płyta zatytułowana „NieWolnOść”. W chwili obecnej Hunter zaczyna rejestrować ślady perkusyjne na kolejne wydawnictwo studyjne, którego premiera przewidywana jest na koniec wakacji 2018 roku, z okazji 30-lecia swojego istnienia. Równolegle procując także nad swoim pierwszym materiałem akustycznym.

PPNOU to Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, którą tworzy czwórka muzyków z Poznania. Są to pasjonaci, których uwiodło charakterystyczne brzmienie i filigranowy rozmiar hawajskiej gitary, powszechnie znanej jako ukulele.

Repertuar zespołu to niezwykła „szafa grająca”, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Muzycy aranżują prawdziwe „perełki” światowej i polskiej muzyki rozrywkowej.

Pol'And'Rock Festival - dawny Przystanek Woodstock

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 2-4 sierpnia 2018 roku w Kostrzynie nad Odrą. Na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Wystąpią m.in. Arch Enemy, Goo Goo Dolls, Lao Che, The Inspector Cluzo, Booze and Glory, Big Mountain, Blues Pills, Balkan Beat Box,  Gojira oraz Frank Carter and The Rattlesnakes.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.