27.05.2019 15:09

Poznaliśmy supporty grupy Philip H. Anselmo & The Illegals na koncercie w Warszawie

14 lipca 2019 roku w warszawskiej Progresji odbędzie się wyjątkowy koncert grupy Philip H. Anselmo & The Illegals. Wiemy, kto pojawi się na nim w roli supportu.

Philip H. Anselmo & The Illegals
foto: materiały prasowe

Już w połowie lipca 2019 roku zespół Philip H. Anselmo & The Illegals zagra koncert dla polskiej publiczności. Muzycy zadeklarowali, że podczas występu zagrają największe hity grupy Pantera. Informacja najwyraźniej przekonała fanów grupy, ponieważ koncert został już wyprzedany do ostatniego biletu.

Philip H. Anselmo & The Illegals w Warszawie. Kto zagra support?

Organizatorzy wydarzenia opublikowali informację, kto będzie miał okazję zagrać przed grupą Phila Anselmo w Warszawie. Na scenie Progresji zobaczymy dwa świetne polskie supporty. Będzie to zespół Mentor oraz Minetaur.

Pantera archiwalne nagrania
Pantera archiwalne nagrania
Przeczytaj także Jak Pantera bawiła się na trasach koncertowych? Zobaczcie archiwalne nagrania

MENTOR:
Mentor to istniejąca od 2011 roku czteroosobowa załoga z Sosnowca, która bardzo szybko zdobyła serca publiczności kapitalną, walącą prosto w twarz mieszanką black metalu, thrashu, hard core'a i punka. Kapelę tworzą muzycy, którzy z niejednego pieca chleb jedli, a w dossier mają takie nazwy, jak Thaw, Furia, ARRM, J.D. Overdrive, a także poważne osiągnięcia w dziedzinie rejestracji albumów (basista Gusion's Drone, czyli Haldor Grunberg).

Mentor to zespół, który nie owija w bawełnę. Suit w jego wykonaniu raczej nie usłyszycie, za to krótkie, szybkie, energetyczne kawałki, jak najbardziej. Krótko, mocno i na temat jest na albumach "Guts, Graves and Blasphemy"  i "Cults Crypts and Corpses". Wokalista King of Nothing mówił o muzyce Mentor "Rock'n'roll z diabłem w tle".

Phil Anselmo
Phil Anselmo
Przeczytaj także Koncerty Philip H. Anselmo & The Illegals w Nowej Zelandii odwołane za rasistowskie hasła wokalisty

MINETAUR 
Minetaur to istniejąca od 2012 roku warszawska załoga, stylistycznie zapuszczająca się do krain southern i groove metalu. Zespół powstał z inicjatywy muzyków, którzy szlify zdobywali w takich zespołach, jak Hedfirst, Erased, Blade of Terror, Leshy. Mogą pochwalić się 4 wydawnictwami, z czego EP "Power Tools" z 2019 roku ukazuje bardziej rock'n'rollową i przebojową stronę zespołu. Mieli okazję grać na Metalmanii i przede wszystkim w roli supportu Jinjer oraz wielkiej legendy thrash metalu, niemieckiego Kreatora.

Zobacz też: Grupa Philip H. Anselmo & The Illegals zagrała koncert w pizzerii

Joanna Chojnacka
Tagi: Koncerty Philip Anselmo