19.06.2019 17:18

Primal Scream, ikona psychodelii i garage rocka, zagra w Polsce [DATA, MIEJSCA, BILETY]

Grupa Primal Scream będzie gościć w Polsce na jedynym koncercie. Sprawdźcie szczegóły wydarzenia.

Primal Scream
foto: materiały prasowe

Primal Scream to szkocki zespół alternatywny. W latach 80. grupa była ikoną sceny indie popowej. Potem zwrócił się w kierunki psychodelii i garage rocka.

W swojej niemal czterdziestoletniej karierze Primal Scream przeszli przez wszystkie etapy – od psychodelicznego popu do rock’n’rolla, od euforycznego rave’u do industrialnego gloomu.

Primal Scream w Polsce

Grupa odwiedzi Polskę w ramach promocji nowego, kompilacyjnego wydawnictwa „Maximum Rock’N’Roll: The Singles”,  na którym znalazł się przekrój ze wszystkich wcześniejszych płyt zespołu.

Zespół ma w swoim dorobku płytę nagraną z Georgem Clintonem i Kate Moss. Zaprosili również Mani ze Stone Roses i Kevina do wspólnego grania. W 2017 roku grupa Primal Scream otrzyma tytuł Boskiego Geniusza (Godlike Genius) przyznawany przez tygodnik "New Musical Express".

New Model Army
New Model Army
Przeczytaj także New Model Army zapowiada album i płytę. Czy zagrają w Polsce?

W ciągu tych ponad 30 lat Primal Scream podjęli wiele ryzyka, przywitali się i pożegnali z wieloma ludźmi i przy tym wszystkim – niewiele się martwili. Wydając kolejne single, które stawały się klasykami, zostali częścią brytyjskiego muzycznego dziedzictwa.

Primal Scream w Polsce: Data, miejsce, bilety

Primal Scream wystąpi w Polsce 24 czerwca 2019 roku. Szkoci zagrają w warszawskim klubie Palladium. Ceny biletów w przedsprzedaży to 129 PLN (miejsca stojące) i 150 PLN (balkon).

Bilety są dostępne na stronie organizatora.

Zobacz również: Archive, twórcy hitów „Again” i „Fuck U”, zagra trasę po Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Romana Makówka
Tagi: Koncerty