29.05.2017 21:58

Przemysław Kossakowski na 23. Przystanku Woodstock

Organizatorzy zdradzili, kto będzie kolejnym gościem tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. Z zebranymi festiwalowiczami spotka się Przemysław Kossakowski.

Przemysław Kossakowski na 23. Przystanku Woodstock
foto: Wikimedia Commons CC BY 4.0

Przemysław Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych, zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. Biuro redakcji nie jest jego naturalnym środowiskiem. Pojawia się tam gdzie trzeba porozmawiać z ludźmi, którzy patrzą na rzeczywistość w sposób odmienny od ogólnie przyjętego. Wielbiciel malarstwa flamandzkiego, boksu, baletu i polskiego hip hopu. W chwilach wolnych zajmuje się grafiką i rysunkiem. Współtworzył w TTV cykl programów zajmujących się medycyną niekonwencjonalną, „Kossakowski. Szósty zmysł”.

Prowadził programy „Kossakowski. Inicjacja” oraz „Kossakowski. Nieoczywiste”. Od roku 2012 powstały cztery cykle programów - „Kossakowski szósty zmysł” , „Kossakowski Inicjacja”, „Kossakowski nieoczywiste”, „Kossakowski, być jak...”. Wszystkie programy pokazują zaskakującą stronę rzeczywistości nawet jeżeli jest to rzeczywistość którą wydaje się nam że doskonale znamy. Prowadzący nie sili się na obiektywizm, wręcz przeciwnie, stara się jak najbardziej wejść w zjawiska, które stara się zrozumieć. Czasami jest to ryzykowne, czasami głupie, czasem zabawne, ale zawsze niezmiernie pouczające. Każdy z programów zajmuje się inną tematyką.

Spotkanie z Przemysławem Kossakowskim odbędzie się 5 sierpnia 2017 roku o godzinie 10:00 w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych.

Dowiedzieliśmy się też, co będzie się działo w piątek 4 sierpnia 2017 na Scenie Viva Kultura. 

Rozkład jazdy Sceny Viva Kultura 

  • 16:00 - 16:40 - 747
  • 17:00 - 17:40 - Code Red
  • 18:00 - 19:00 - Carrion
  • 19:20 - 20:20 - Zacier
  • 20:40 - 21:40 - Sexbomba
  • 22:00 - 23:00 - The Bill
  • 23:20 - 00:30 - Koniec Świata

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. 

Z kolei polska edycja koncertów Eliminacji do Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2017 w warszawskim Klubie Progresja.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival