13.01.2016 12:03

Public Image Ltd zagra w Warszawie

Zespół odwiedzi nasz kraj już wiosną 2016 roku. Sprawdźcie szczegóły dotyczące występu kapeli Johna Lydona.

Public Image Ltd zagra w Warszawie
foto: Retna / Photoshot / REPORTER / EastNews

To będzie niezła gratka dla fanów zadziornego grania. W ramach europejskiej trasy koncertowej, która startuje 6 maja 2016 roku w Hiszpanii, Public Image Ltd odwiedzi Polskę. Formacja zagra 18 maja 2016 roku w warszawskim klubie Proxima. Zespół wystąpi również w Niemczech, na Ukrainie, Słowacji, zaś w samej Wielkiej Brytanii da 11 koncertów.

Zobaczcie plakat zapowiadający warszawski występ:

foto: materiały prasowe

Wszystko zaczęło się w 1978 roku, od momentu założenia kapeli przez Johna Lydona znanego z Sex Pistols. Public Image Ltd ma na swoim koncie 10 albumów studyjnych, w tym m.in. „Metal Box” z 1979 roku, który był ważnym przełomem post-punkowej ery.

W 2009 roku po 17-letniej przerwie wokalista postanowił reaktywować zespół. Pierwszą płytą wydaną w XXI wieku był „This is PiL” i stało się to w 2012 roku. Natomiast następcą i zarazem najnowszym albumem Public Image Ltd jest „What the World Needs Now”, który ukazał się 4 września 2015 roku. Krążek spotkał się z ciepłym przyjęciem i dotarł to czołowych miejsc zestawień sprzedaży płyt m.in. w Wielkiej Brytanii. Został on wydany pod szyldem własnej wytwórni - PiL Official.

Posłuchajcie, jak przedstawia się materiał z tego krążka:

Jeżeli jesteście zainteresowani warszawskim koncertem Public Image Ltd, to już teraz możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Jak na razie nie znamy cen biletów. Sprzedaż wejściówek na to wydarzenie ruszy 18 stycznia 2016 roku. Bilety będą dostępne na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn. Natomiast już 15 stycznia 2016 roku rozpocznie się przedsprzedaż biletów na oficjalnej stronie Public Image Ltd.

Wybierzecie się na warszawski koncert Public Image Ltd?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty