13.03.2016 10:19

Punk Fest 2016 w Krakowie [GALERIA]

12 marca 2016 roku w Krakowie odbył się Punk Fest 2016. Wystąpili m.in. Dezerter, Włochaty i Karcer. Zobaczcie nasze zdjęcia z festiwalu.

Punk Fest 2016 w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jak co roku Kraków powrócił do sprawdzonej formuły Punk Festu. Festiwal na stałe wrósł w muzyczną mapę miasta, a fani punk rocka znów mogli liczyć na ściśle wyselekcjonowaną, absolutną klasykę gatunku, najlepszy skład oraz największe punkowe klasyki w mistrzowskich wykonaniach.

10-cio godzinny, muzyczny maraton zgromadził ogromne rzesze miłośników punk rocka i po raz kolejny odniósł ogromny sukces. Koncert został wyprzedany do ostatniego biletu i pomimo tłoku panującego w krakowskim Kwadracie, przebiegał w miłej, spokojniej, niemal rodzinnej atmosferze. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek.

Przede wszystkim koncert klasyków gatunku, warszawskiej grupy Dezerter, pierwszy od siedmiu lat występ Włochatego w oryginalnym składzie z wokalistą Paulusem, koncert Gagi, na którym zespół zagrał numery z płyty „Rebelia” z 1993 roku oraz wyjątkowy set Psów Wojny, na który składały się wyłącznie kawałki z płyty „Demokracja”.

Karcer, obecny na Polskiej scenie od 1982, koncertami w Jarocinie w 1985 i 1986 roku trwale zapisał się na kartach polskiego punk rocka. Wydawane własnym sumptem kasety - dema ukazywały kolejne losy zespołu miotającego się z innymi kapelami w smutnych czasach PRL-u. Gdy rozjaśniło się nad Polską, przyszła era pierwszego albumu (1991), a następne podkreślały nietuzinkowość zespołu. Obecnie grupa ma koncie 6 płyt (ostatnia to „Herezje” wydana w październiku 2014 roku) i potwierdza swoją sceniczną kondycję zarówno silną muzyką, jak i mocnymi tekstami.

Tak wyglądał ten koncert:

Dezerter w Krakowie promował nadal wydany w 2014 roku album „Większy zjada mniejszego”. Zespół powstał w Warszawie w maju 1981 roku i przyjął prowokacyjną nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą był zmuszony zmienić w okresie stanu wojennego. Podczas krakowskiego koncertu grupa zaprezentowała imponujący przekrojowy set (którego setlistę znajdziecie na zdjęciach) i jako jedyna dała się namówić publiczności na bisy.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego występu:

Włochaty po latach zagrał znowu cały koncert z Paulusem. To pierwsza możliwość, aby zobaczyć zespół w oryginalnym składzie od 2009 roku. Załoga na Punk Fest 2016 przygotowała specjalny koncert ze specjalną setlistą. To z Paulusem zespół Włochaty nagrał jedne z najważniejszych punkowych płyt lat 90. „Włochaty”, „Wojna przeciwko ziemi” i „Droga Oporu”, ale na scenie nie mogło zabraknąć obecnego wokalisty. Raga z Paulusem po raz pierwszy w historii zespołu wystąpili więc razem - oto dokumentacja tego historycznego wydarzenia:

Byliście na festiwalu Punk Fest 2016?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria