21.01.2016 11:40

Queen + Adam Lambert zagrają na Live Festival Oświęcim 2016

Rockowa królowa wraz z amerykańskim wokalistą pojawi się latem w Polsce. Kiedy artyści zaprezentują się przed polską publicznością?

Queen + Adam Lambert zagrają na Live Festival Oświęcim 2016
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ta wiadomość ucieszy fanów rockowego grania! W ramach 7. edycji imprezy Live Festival Oświęcim, która odbędzie się w dniach 16-19 czerwca 2016 roku, wystąpi Queen wraz z Adamem Lambertem. Muzycy zaprezentują się podczas finału tego wydarzenia, czyli 19 czerwca. Festiwal odbędzie się na stadionie MOSiR w Oświęcimiu.

Zespół poinformował o tym swoich wielbicieli udostępniając plakat tego wydarzenia:

Adam Lambert jest finalistą 8. edycji „American Idol” i podczas finału programu spotkał się po raz pierwszy z zespołem. Następnie już w 2011 roku w czasie MTV Europe Music Awards wykonał wraz z formacją parę utworów. Występ tak przypadł wszystkim do gustu, że grupa wybrała się z wokalistą w trasę koncertową w 2012 roku.

Jak przyznaje sam Lambert nie uważa siebie za lidera zespołu, bowiem nikt nie zdoła zastąpić Freddiego Mercury’ego:

"

Działamy jako Queen i Adam Lambert, ponieważ uważam, że to bardziej zwykła współpraca. Zdecydowaliśmy się zrobić to razem i okazało się, że dobrze się czujemy jako zespół. Publiczność też to kupiła, co jest świetne. Do tego wyprzedajemy wszystkie bilety. Dla mnie to jednak ciągle tylko współpraca. "

Kapela wraz z Lambertem otrzymała tytuł Najlepszego Zespołu Roku w ramach 10. edycji konkursu Classic Rock Roll of Honour. Queen wygrał również w plebiscycie „Ultimate Classic Rock” w kategorii Najlepszy Zespół na Żywo. Dotychczas Queen + Adam Lambert zagrali dwukrotnie w Polsce - w ramach Rock in Wrocław w 2012 roku oraz w Krakowie w 2015 roku.

Zobaczcie, jak zespół zaprezentował się w krakowskiej Tauron Arenie:

Podczas nadchodzącego koncertu Queen na pewno nie zabraknie legendarnej kompozycji „Bohemian Rhapsody”, która w 2015 roku obchodziła swoje 40-lecie. Z okazji tej okrągłej rocznicy zespół opublikował album „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975” oraz podczas Black Friday wydał singiel z tym numerem.

W ramach Live Festival Oświęcim 18 czerwca 2016 roku pojawi się również Elton John. Sprzedaż biletów na koncert Queen i Adama Lamberta rozpocznie się 25 stycznia 2016 roku dokładnie o godzinie 10:00 i będą do nabycia na stronie festiwalu. W sprzedaży dostępne już są karnety, które do końca kwietnia można nabyć w cenach 222 zł, 387 zł, 342 zł i 990 zł. W maju ceny wzrosną o 20 złotych. Wejściówki na sobotni koncert Eltona Johna można zakupić w cenie 138 zł-600 zł, które również od maja nieznacznie wzrosną.

Wybierzecie się na koncert Queen + Adam Lambert?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Queen