27.03.2019 11:16

Queensryche wystąpi w Polsce w 2019 roku

Sprawdźcie, gdzie się odbędzie i ile kosztują bilety na nadchodzący koncert Queensryche.

Queensryche
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Amerykańska grup Queensryche przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album "The Verdict", którego premiera miała miejsce 1 marca 2019 roku. W roli gościa specjalnego zobaczymy i usłyszymy zespół Firewind z Grecji.

Queensryche zagra koncert w Polsce w 2019

Amerykańska formacja Queensryche powstała w 1981 roku w Bellevue i obecnie jest uznawana za jeden z najbardziej szanowanych zespołów na scenie progresywnego metalu.

Metallica strollowała Queensryche męskimi striptizerami na koncercie
Metallica strollowała Queensryche męskimi striptizerami na koncercie
Przeczytaj także Metallica strollowała Queensryche męskimi striptizerami na koncercie

Pierwszy skład zespołu stworzyli: gitarzysta Michael Wilton, grający na basie Eddie Jackson, perkusista i klawiszowiec Scott Rockenfield oraz Chris DeGarmo, który pożegnał się z grupą w 2012 roku. W 1982 roku do kwartetu dołączył wokalista Geoff Tate, którego w 2012 roku zastąpił Todd La Torre. Obecnie, od 2009 roku, z zespołem gra także Parker Lundgren.

Formacja ma na koncie 15 studyjnych albumów, zaś ostatni z nich, "The Verdict" jest trzecią płytą Queensryche z udziałem La Torre.

Firewind gościem specjalnym koncertów Queensryche

Power metalowa grupa greckiego gitarzysty Gusa G, Firewind początkowo była bardziej projektem, aniżeli zespołem. W 1998 roku powstało demo Nocturnal Symphony. 4 lata później Gus powrócił do nazwy Firewind, chcąc nagrać album jedynie z własnymi utworami, i tak powstał pierwszy pełnowymiarowy album grupy - Between Heaven and Hell.

Grecki wirtuoz znany jest również ze współpracy z Ozzy`m Osbournem, Nightrage, Dream Evil, czy Mystic Prophecy.

Queensryche w Polsce w 2019 - miejsce, ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu

Queensryche wystąpi w krakowskim klubie Kwadrat 19 listopada 2019 roku.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 95 zł, 110 zł – w dniu koncertu. Bilety można kupić za pośrednictwem strony organizatora.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Queensryche