30.03.2016 07:58

Rammstein i Limp Bizkit zagrają w Polsce w 2016

Niemiecka industrialna machina, czyli Rammstein, amerykańscy rapmetalowcy z Limp Bizkit oraz walijska formacja Bullet For My Valentine pojawią się w naszym kraju. Gdzie odbędzie się koncert?

Rammstein i Limp Bizkit zagrają w Polsce w 2016
foto: ons.pl; Dariusz Ptaszyński / Antyradio.pl

Zespoły zagrają na pierwszej edycji festiwalu Capital of Rock, który został zorganizowany w związku z programem Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Do zagranicznych kapel dołączy również nasz rodzimy OCN. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2016 na Stadionie Wrocław. Bilety w cenach od 179 zł trafią do sprzedaży 5 kwietnia 2016 o godzinie 10:00.

Michał Pryszczewski z Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 jest zdania, że będzie to idealne zwieńczenie letniego okresu dla fanów ciężkiego grania:

"

Mamy nadzieję, że Capital of Rock będzie doskonałym podsumowaniem wakacji dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Nie bez powodu koncert odbywa się na Stadionie Wrocław – dzięki temu kilkadziesiąt tysięcy osób otrzyma możliwość uczestnictwa we wspaniałym rockowym spektaklu. "

Już możemy zapoznać się z plakatem promującym imprezę:

Dla fanów Rammsteina mamy jeszcze jedną niespodziankę 23 kwietnia 2016 o godzinie 18:00, w ramach obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, w Goethe-Institut Pop Up Pavillion (Plac Nowy Targ we Wrocławiu) odbędzie się spotkanie z klawiszowcem zespołu, Christianem „Flakem” Lorenzem. Muzyk opowie o swoich korzeniach artystycznych, NRD i życiu w cieniu wielkiej historii.

Naszych zachodnich sąsiadów nie gościliśmy u siebie od 2013 roku. Istnieje szansa na to, że usłyszymy nowy materiał grupy, gdyż Rammstein pracuje obecnie nad premierowym krążkiem. We wrześniu 2014 roku Richard Kruspe poinformował, że w najbliższym czasie zespół nie planuje nagrania nowych numerów. Dzieje się jednak odwrotny proces.

Chociaż ostatni studyjny album grupy, „Liebe Ist Für Alle Da”, ukazał się w 2009 roku, to fani mają powód do zadowolenia. 25 września 2015 roku swoją premierę miało wydawnictwo „Rammstein In Amerika”. DVD jest zapisem koncertu w Nowym Jorku, który odbył się w hali Madison Square Garden 12 listopada 2010 roku. Na drugiej płycie znajduje się też film dokumentalny w reżyserii Hannesa Rossachera ujawniający archiwalne, niepublikowane materiały dotyczące zespołu.

Limp Bizkit jest od kilku lat stałym bywalcem scen w kraju nad Wisłą. Fred Durst i koledzy ostatni raz odwiedzili nas w czerwcu 2015 roku grając w Krakowie. Szósty studyjny album kapeli, „Gold Cobra”, miał premierę w 2011 roku i ukazał się dwa lata po reaktywacji oryginalnego składu Limp Bizkit. Na „Stampede Of The Disco Elephants” fani czekają już trzy lata. Jeszcze w 2015 Wes Borland zapowiadał bliski termin premiery:

"

Myślę, że krążek wyjdzie jeszcze w tym 2015 roku. Jeśli nie... to nie wiem kiedy. Nie wyobrażam sobie żeby zajęło nam to jeszcze więcej czasu. Fred był w studiu prawie każdego dnia przez wiele miesięcy i po prostu ciągle szlifował materiał. "

Pozostaje nam czekać na to, aż Durstowi nieco przejdzie jego miłość do Rosji, żeby mógł się skupić na nowym krążku.

Wybieracie się na koncert Rammsteina, Limp Bizkit i Bullet For My Valentine?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Rammstein Limp Bizkit