20.03.2019 15:41

Rob Coffinshaker's Underground Fire na 3 koncertach w Polsce

Rob Coffinshaker's Underground Fire pojawi się w Polsce na trzech występach. Kontrowersyjny wokalista odwiedzi Kraków, Wrocław i Warszawę.

Rob Coffinshaker's Underground Fire
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Roba Coffinshakera nie trzeba nikomu przedstawiać. Charyzmatyczny muzyk ma bowiem w Polsce rzeszę oddanych fanów.

Wraz ze swoją macierzystą formacją - The Coffinshakers wystąpił na ubiegłorocznych Castle Party, gdzie okazał się jedną z najbardziej wyczekiwanych gwiazd festiwalu. Tym razem odwiedzi Polskę wraz ze swoim solowym projektem - Rob Coffinshaker's Underground Fire.

Rob Coffinshaker powraca do Polski

Rob Coffinshaker's Underground Fire to szwedzki zespół rockowy założony w 2015 roku w Karlstad przez Roba Coffinshakera (również The Coffinshakers, Gehennah, Timothy Griffith’s Psychedelic Sunrise), którego muzyka opisywana jest jako “ciemny gotycki rock'n'roll, który poślubił smutne alternatywne country i został namoczony w nafcie”. Rob Coffinshaker w swojej twórczości łączy tradycyjną amerykańską muzykę country oraz folk z elementami grozy i horroru. Podczas polskiej trasy, kwartet zagra różnorodny set z dużą dawką rasowego, amerykańskiego rock n' rolla i rockabilly.

Agonoize na Castle Party 2018
Agonoize na Castle Party 2018
Przeczytaj także Makabryczne show Agonoize na Castle Party: Czy krew i sperma były prawdziwe? [RELACJA + GALERIA]

Charakterystyczny głos i sposób gry na gitarze akustycznej wokalisty, gitarzysty i tekściarza sprawia, że często porównuje się go do Johnny'ego Casha. Rob Coffinshaker's Underground Fire, od lat robią wrażenie na fanach a klimatyczne koncerty cieszą się niezmiennie dużą popularnością.

Wokaliście na trasie towarzyszył będzie krakowski duet Them Pulp Criminals. Muzycy czerpią inspirację z mrocznych, miejskich aspektów współczesnego folkloru, stylu życia samotników i ogólnego buntu wobec czasów i obyczajów.

Rob Coffinshaker's Underground Fire - gdzie kupić bilety

Bilety w cenie 50zł (przedsprzedaż) oraz 60zł (w dniu koncertu) dostępne w serwisie GoOut.net.
 
Koncerty odbędą się kolejno: 3 października w krakowskiej Alchemii, 4 października we wrocławskim  klubie Liverpool oraz dzień później w warszawskiej Hydrozagadce.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty