13.07.2018 15:07

Rozpoczeło się Castle Party 2018. Zobaczcie zdjęcia fanów

W środę zagrali: Switchface, Miranda Cartel, Amrou Kithkin, Dusk Watch oraz Cabaret Grey. Wystąpili na koncertowej imprezie warm-up'owej w Arkadach (dawna Basztowa).

Rozpoczeło się Castle Party 2018. Zobaczcie zdjęcia fanów
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Wśród 5 wykonawców którzy wystąpili na imprezie szczególną uwagę należy zwrócić na Dusk Watch, czyli elektroniczne wcielenie Betrayala z goth-rockowego Deathcamp Project. Początkowo twórczość projektu nawiązywała do najcięższych odmian podziemnego techno/schranz i electro-industrialu, obecnie łączy w sobie masywny taneczny bit z ciężkim syntezatorowym brzmieniem i dźwiękami spod znaku retro/dark synthwave.

W utworach Dusk Watch możemy usłyszeć wiele chwytliwych melodii uzupełnionych industrialnym jazgotem. Natomiast wizerunek sceniczny artysty jest owiany tajemniczością podobną do tej, która osnuwa bohaterów powieści urban fantasy „Patrol Zmroku” Sergieja Lukjanienki, która była główną literacką inspiracją założyciela projektu.

Kto zagra na Castle Party 2018?

Cabaret Grey to solidna dawka rasowego zimnofalowego grania, przepełnionego romantyczną nostalgią za latami 80-tymi i post-punkową drapieżnością. Switchface jest to absolutny debiutant koncertowy. Pierwszy live w karierze tego electro-industrialnego projektu. Połamane bity, duża doza melodii, nieco fabrycznego hałasu, mariaż elektroniki z cięższymi brzmieniami gitarowymi.

Miranda Cartel czyli girl power w wydaniu „mrocznym”. Jest to solowy projekt Emmanuelli Robak - wokalistki, kompozytorki, producentki muzycznej, autorki tekstów, znanej również z zespołu Lily of the Valley. W tym wcieleniu Emmanuella eksploruje głównie rejony mocnej, tanecznej elektroniki o zabarwieniu uwodzicielsko-drapieżnym. Koncertowo wspierać ją będzie Adrianna Angielska odpowiedzialna za instrumenty klawiszowe.

Castle Party 2018 - czwartek

PSYCHOFORMALINA zawładnęła duszami zwolenników sztuki niezależnej, łącząc elementy zimnej fali, surowego garażowego rocka, a także muzyki noise i neopsychodelii z mantryczną, enigmatyczno-dekadencką poezją w języku polskim. Grupa nadal pozostaje wierna początkowym założeniom, określając siebie jako psychogeniczna formacja literacko-muzyczna i uzupełnia nazwę swoistym logiem – kwintesencją psa, który wiernie towarzyszy twórcom od początku działalności.

Aviaries, czyli ptaszarnie. Choć od pierwszych dźwięków osaczają słuchacza w klaustrofobicznej konstrukcji odległego, rozmytego wokalu Marcina Cieślaka i postpunkowego basu Marka Magicka, słuchacz wciąż jest prowadzony przez gitarowe melodie Krzysztofa Młyńczaka i niepokojące dodatki syntezatorów.

PAST to warszawski zespół cold wave-post punk. Grają od 7 lat i zręcznie mixują proste post punkowe brzmienie z minimalistycznym coldwave. Na gitarze gra w zespole Slavik, którego pamiętamy z Miguel and the Living Dead. Golden Apes to kapela która ma na swoim koncie sporą dyskografię i ugruntowaną pozycję jednej z ważniejszych goth-rockowych, niemieckich kapel. Rozpoczęli granie w 1998 roku i mieli już okazje zapisać się w 25 letniej historii festiwalu.

Castle Party 2018

Tegoroczna edycja Castle Party odbędzie się w dniach 11-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku. Organizatorzy potwierdzili między innymi występy grup: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister oraz Department.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Castle Party. Bilety w cenie 290 złotych, można będzie kupić na miejscu, w kasie na zamku i kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bolkowie. Jak zapewniają organizatorzy, biletów na pewno nie zabraknie.

Kamil Kacperski
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party