10.08.2018 09:50

Running Wild zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Niemiecki zespół zagrał 3 sierpnia 2018 na Wacken Open Air 2018. Zobaczcie galerię zdjęć z tego występu.

Running Wilde na Wacken Open Air 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Running Wild, flagowa jednostka niemieckiego heavy metalu spod pirackiej bandery, była jedną z najbardziej oczekiwanych gwiazd tegorocznej edycji Wacken Open Air. Zespół gra połączenie heavy, speed i power metalu.

Kapela, która pierwotnie nazywała się Granite Heart w 1976 roku została założona przez Rolfa Kasparka. Running Wild na Wacken Open Air nie tylko zaprezentował swoje największe przeboje, ale przygotował także naprawdę imponujący wizualnie występ.

Running Wild na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Zobaczcie jak zaprezentował się zespół Running Wild podczas tegorocznego Wacken Open Air:

Zespół nigdy nie podążał za muzycznymi trendami. Jego muzyka imponuje surową, nieokiełznaną mocą. Dominują w niej szalone rytmy, refreny niczym hymny, elektryzujące gitarowe riffy i fantastyczny wokal.

Running Wild był pierwszym z zespołów, który zapowiedział swoją wizytę na tegorocznej edycji festiwalu. W czasie ubiegłorocznej edycji imprezy Rolf Kasparek osobiście zaprosił swoich fanów i ogłosił swój udział w imprezie. Słowa dotrzymał, fundując wielbicielom pirackiej załogi z Hamburga show, który z pewnością przejdzie do historii W:O:A.

foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatnią płytą w dorobku grupy jest wydany nakładem wytwórni SPV album „Rapid Foray”. Longplay trafił na sklepowe półki 26 sierpnia 2016. Szesnaste dziecko flagowej jednostki niemieckiego heavy metalu jest powrotem do korzeni grupy i zebrało sporo pozytywnych recenzji.

Wacken Open Air 2018

Nad ranem w niedzielę 5 sierpnia 2018 zakończyła się dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Najbardziej znany na świecie metalowy festiwal gościł w tym roku miedzy innymi: Skyline, Udo Dirkschneider, jak również Children Of Bodom, Behemoth, Sepultura, FishEpica. Gwiazdą imprezy był bogowie metalu, zespół Judas Priest.

Kto zagra na Wacken Open Air 2019?

30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2018. Już wiadomo, że wystąpią Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air