06.10.2017 15:44

Samael i Katatonia zagrają na Castle Party 2018

W 2018 roku na zamku w Bolkowie wystąpią specjaliści od mrocznego, ciężkiego grania - zespoły Samael i Katatonia.

Samael i Katatonia zagrają na Castle Party 2018
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali w klimacie rocka gotyckiego. Od 1994 roku odbywa się na terenie malowniczego zamku w Bolkowie. Impreza gości nie tylko wykonawców reprezentujących klasyczny gothic, ale i artystów innych gatunków, których łączy mrok zawarty w ich muzyce. W 2017 roku na festiwalu zagrali m.in. Tiamat, Batalion D’Amour i My Dying Bride.

Co roku w Bolkowie nie brakuje także metalu. Organizatorzy Castle Party ogłosili dwóch wykonawców, którzy z pewnością przyciągną na zamek wielu fanów ciężkiego grania. W 2018 roku, w ramach jubileuszowej 25. edycji imprezy, wystąpią Samael i Katatonia.

Samael powstał w 1987 roku w szwajcarskim Sion. Początkowo w jego muzyce dominował black metal, później dołączyły do niego wpływy industrial, gothic i death, a nawet symphonic metalu. Za najważniejsze dokonania zespołu uchodzą albumy „Ceremony Of Opposites” z 1994 i „Passage” z 1995. 13 października 2017 ukaże się dziesiąty studyjny krążek zespołu, „Hegemony”.

Katatonia to jeden z najciekawszych współczesnych szwedzkich zespołów metalowych. Jego twórczość utrzymana jest w klimacie doom, death i progressive metalu. Takie płyty, jak „Discouraged Ones”, „Last Fair Deal Gone Down” czy „Viva Emptiness” to absolutna klasyka ciężkiego, mrocznego grania. Ostatni jak dotąd album Katatonii, „The Fall Of Hearts” ukazał się w 2016 roku.

25. Castle Party odbędzie się w dniach 12-16 lipca 2018. Wśród ogłoszonych już artystów są m.in. Theatre Of Hate, Agonoize, The Beauty Of Gemina i Faun. Bilety na festiwal zakupić można na castleparty.pl. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Koncerty Katatonia Samael