23.12.2016 11:57

Samael i Sinister na festiwalu Metalmania 2017

Oto kolejni artyści, których zobaczymy w ramach metalowej imprezy. Sprawdźcie szczegóły na ten temat. 

Samael i Sinister na festiwalu Metalmania 2017
foto: materiały prasowe

Fani mocnych brzmień już odliczają miesiące do tego wydarzenia. Metalmania odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku w katowickim Spodku i artyści będą mieć do dyspozycji dwie sceny. Dotychczas ogłoszono, że na imprezie zagrają kapele Moonspell, Sodom, Furia, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene, ThermiT,  Entombed A.D., jak również CETI i Animations.

Do line-upu dołączają holenderska formacja Sinister, a headlinerem festiwalu będzie szwajcarska grupa Samael. Zespół w 2017 roku obchodzi trzydziestolecie swojej działalności, a na Metalmanię formacja przygotuje specjalny set, na który złożą się kultowe utwory z pierwszych płyt grupy, a także kompozycje z najnowszego albumu, który ukaże się w również w 2017.

Podczas występu na Metalmanii głównie usłyszeć będzie można kompozycje z takich klasycznych płyt jak m.in. „Worship Him” czy „Blood Ritual”, a także po raz pierwszy - najnowsze utwory tej szwajcarskiej grupy. Samael na muzycznej scenie obecny jest od 1987 roku, a wychodząc z blackmetalowej stylistyki grupa wzbogaciła swoje brzmienie i ewoluowała w bardziej industrialnym kierunku. Człon formacji stanowią dwaj bracia Michael „Vorph” Locher i Alexandre „Xy” Locher , a skład grupy uzupełniają Thomas „Drop” Betrisey na basie i drugi gitarzysta Marco „Makro” Rivao. W 2011 roku ukazał się ostatni w dotychczasowym album Szwajcarów „Lux Mundi” i zespół właśnie pracuje nad nowym krążkiem.

Sinister to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji na deathmetalowej scenie. Ta holenderska grupa działa już od ponad 25 lat i ma na swoim koncie 12 pełnowymiarowych płyt, z czego ostatnia, „Dark Memorials” ukazała się w 2015 roku. W Polsce zespół cieszy się wręcz kultowym uznaniem i to właśnie w naszym kraju grupa nagrała swoje oficjalne DVD w 2006 roku „Prophecies Denied”. W listopadzie 2016 formacja zakończyła prace nad swoim najnowszym krążkiem „Syncretism”, który ukaże się 24 lutego 2017.

Ile kosztują bilety na Metalmanię?

  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 złotych
  • Płyta – 170 złotych

Wybieracie się na Metalmanię?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty