14.08.2018 14:10

Samael i W.A.R. wystąpili na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Od zakończenia WOA 2018 minął już ponad tydzień. Mimo to, kurz wciąż nie opada, a my mamy dla Was kolejne zdjęcia zrobione przez naszą specjalną wysłanniczkę. Zobaczcie, jak wyglądały koncerty Samaela i W.A.R. 

Samael i W.A.R. wystąpili na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

W.A.R., którego rozwinięciem jest Worship and Ritual, to projekt, w którym członkowie Samaela grają swoje pierwsze dwa albumy („Worship Him” oraz „Blood Ritual”) w oryginalnej wersji - z instrumentarium ograniczającym się jedynie do gitar, basu, perkusji i wokalu. Panowie wystąpili na Wacken Open Air 2018 w piątek 3 sierpnia 2018 roku, a obecnie przygotowują się do mini-trasy po Japonii, która rozpocznie się w listopadzie 2018 roku. 

Swój występ na niemieckim festiwalu rozpoczęli prawie równo o 20 i przez następne kilkadziesiąt minut młócili bez litości, pokazując, że stary black metal wciąż jest w formie i potrafi zjednywać sobie nowych słuchaczy. Zobaczcie jak W.A.R. prezentował się na scenie Wacken Open Air 2018:

Samael na Wacken 2018

Dzień później na tym samym festiwalu ponownie pojawił się Vorphalack i spółka. Tym razem wystąpili jednak pod znaną nazwą Samael. Zespół powstał w 1988 roku i od tamtego czasu nagrał 11 albumów studyjnych. Ich dotychczasową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album pt. „Hegemony”. Polskim akcentem w działalności zespołu może być to, że Samael kilkukrotnie współpracował z Waldemarem Sorychtą, znanym producentem ciężkiej muzyki. 

Samael wystąpił na scenie W.E.T. w sobotę, chwilę po 23. Zespół został bardzo ciepło przyjęty i widać było, że zarówno panowie z Samaela, jak i publiczność, bawili się świetnie. Z resztą zobaczcie sami:

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali metalowych na świecie. W tym roku w dniach 2-4 sierpnia 2018 odbyła się 29. edycja imprezy. Mamy dla Was relacje foto z koncertów m.in. Cannibal Corpse, Sepultury, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już teraz wiadomo, że zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Kamil Kacperski
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air