Sanctuary na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
05.08.2017 14:36
Sanctuary na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Powermetalowy Sanctuary zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Mamy dla Was fotorelację z tego koncertu w obiektywie Romany Makówki.

Zespół Sanctuary to jeden z najważniejszych przedstawicieli power metalu. Jego muzyka zawiera także wpływy thrash metalu, groove metalu i metalu progresywnego. Sanctuary powstał w 1985 roku w Seattle. Działał z powodzeniem do 1992 – w tym czasie nagrał klasyczne albumy „Refuge Denied” i „Into The Mirror Black”. Reaktywował się w 2010, a jego wielkim powrotem był krążek „The Year The Sun Died”. W lutym 2017 formacja wydała czwarty album, „Inception”.

Grupa zagrała trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017, 4 sierpnia. Antyradio.pl jako jedna z niewielu redakcji uzyskała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Jako jedyna ekipa foto zrobiliśmy zdjęcia spod sceny - zobaczcie zdjęcia z występu Sanctuary autorstwa Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w Niemczech. To jeden z największych festiwali rockowych i metalowych na świecie. W poprzednich latach na scenie imprezy występowali tacy wykonawcy, jak Sabaton, Tarja Turunen,Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku gwiazdami Wacken są m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. Wacken Open Air 2017 odbywa się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.