Sanctuary na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
05.08.2017 14:36
Sanctuary na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Powermetalowy Sanctuary zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Mamy dla Was fotorelację z tego koncertu w obiektywie Romany Makówki.

Zespół Sanctuary to jeden z najważniejszych przedstawicieli power metalu. Jego muzyka zawiera także wpływy thrash metalu, groove metalu i metalu progresywnego. Sanctuary powstał w 1985 roku w Seattle. Działał z powodzeniem do 1992 – w tym czasie nagrał klasyczne albumy „Refuge Denied” i „Into The Mirror Black”. Reaktywował się w 2010, a jego wielkim powrotem był krążek „The Year The Sun Died”. W lutym 2017 formacja wydała czwarty album, „Inception”.

Grupa zagrała trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017, 4 sierpnia. Antyradio.pl jako jedna z niewielu redakcji uzyskała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Jako jedyna ekipa foto zrobiliśmy zdjęcia spod sceny - zobaczcie zdjęcia z występu Sanctuary autorstwa Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w Niemczech. To jeden z największych festiwali rockowych i metalowych na świecie. W poprzednich latach na scenie imprezy występowali tacy wykonawcy, jak Sabaton, Tarja Turunen,Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku gwiazdami Wacken są m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. Wacken Open Air 2017 odbywa się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.