16.10.2017 14:07

Satyricon wystąpił w Krakowie [GALERIA]

Mistrzowie norweskiego black metalu zagrali dwa koncerty w Polsce.

Satyricon wystąpił w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół Satyricon powstał w 1990 roku. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, ale od 24 lat jego trzon stanowią jedyni stali członkowie, wokalista Satyr i perkusista Frost.

W ciągu niemal trzech dekad kariery zespół zapracował na pozycję jednego z najpopularniejszych metalowych wykonawców w Europie. Takie albumy, jak „Now Diabolical” z 2006, „The Age Of Nero” z 2008 i „Satyricon” z 2013 roku zdobyły dużą popularność wśród fanów ciężkiego grania, a notowane były nawet na mainstreamowych listach przebojów w kilku krajach. Ostatni jak dotąd album grupy, „Deep Calleth Upon Deep” ukazał się 22 września 2017 roku. Zespół wciąż jest w świetnej formie, choć Satyr musi zmagać się z poważnymi problemami ze zdrowiem.

Satyicon promuje płytę koncertami. Nie zapomniał także o polskich fanach. 14 października 2017 roku Norwegowie zagrali w klubie Kwadrat w Krakowie, a dzień później wystąpili w warszawskiej Progresja Music Zone. Zarówno pod Wawelem, jak i w stolicy supportami były Fight The Fight i Suicidal Angels. O popularności Satyricona w Polsce świadczy fakt, że oba koncerty były wyprzedane. Zobaczcie fotorelację z krakowskiego występu w obiektywie Romany Makówki.

Fight The Fight:

Suicidal Angels:

Satyricon:

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Satyricon Romana Makówka Galeria