22.05.2018 22:40

Scarlxrd zagrał w Krakowie i Warszawie [RELACJA + GALERIA]

Młody, niezwykle utalentowany, obrazoburczy i zbuntowany. Ma własną wizję muzyki, którą bezkompromisowo stara się przekazać całemu światu. Scarlxrd, bo o nim mowa, przyjechał do Polski na dwa koncerty. 19 maja 2018 wystąpił w krakowskim Klubie Kwadrat, zaś dzień później zawitał do warszawskiego Nieba. Redakcja Antyradio.pl miała przyjemność być na obu koncertach kontrowersyjnego artysty.

Scarlxrd na koncercie w Polsce
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Marius Listhop, znany jako Scarlxrd, był wcześniej bardzo popularnym youtuberem Mazzi Mazem. Potem został frontmanem składu Myth City. Pochodzi z Wolverhampton w Anglii i mimo młodego wieku jest bardzo popularny w Anglii, a przede wszystkim w Niemczech, gdzie wyprzedaje bilety na jego koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem i wyprzedają się w mgnieniu oka.

Artysta przekracza wszelkie muzyczne granice, tworząc swój własny, unikatowy styl, który łączy metal, trap, hardcore oraz rap z beatami. Jego wizerunek i przekaz również nie pozostawiają słuchacza i widza obojętnym. Muzyczny przekaz Scarlxrda jest mocny, ostry, przez niektórych określany jako „soundtrack do apokalipsy”. Może skandaliczny, ale na pewno gniewny i ekscentryczny. Internet pokochał Scralxrda, a wielomilionowe odsłony klipów, ilości kliknięć w odsłuchy utworów i tysiące komentarzy, mówią same za siebie.

Zobaczcie naszą galerię z tego koncertu:

Występ Mariusa poprzedził wyjątkowo mroczny i agresywny set DJ-ski. Takiego klimatu nie powstydziłby się nie jeden black metalowy zespół. Po kilkudziesięciu minutach, na scenie pojawił się Scarlxrd i zaczęła się prawdziwa muzyczna eksplozja. Muzyk od samego początku był niezwykle ekspresyjny, skakał, gestykulował i niesamowicie wczuwał się w swoje utwory. Od pierwszych sekund koncertu, pokazał  że ma fantastyczny kontakt z publicznością, która jak można było zauważyć, jest mu bardzo oddana. Tłum szalał a Scarlxrd pacyfikował scenę, na której świetlne dekoracje przypominały liny z bokserskiego ringu.

Mroczne metalowe brzmienia, przeplatały się z hiphopowymi wstawkami. Było naprawdę brutalnie i ciężko i właśnie taka atmosfera udzieliła się widzom na koncercie. Wielu z nich przybyło do Klubu Kwadrat w Krakowie i Klubu Niebo w Warszawie w charakterystycznych maskach, które można zobaczyć na wielu zdjęciach promocyjnych muzyka. Nie brakowało też fanów, którzy już przy pierwszym utworze pozbyli się koszulek i ruszyli w pogo.

Scarlxrd przyjechał do Polski w ramach promocji albumu „DXXM [doom]”, który ukazał się na polskim rynku na początku maja 2018 roku. Była to pierwsza wizyta artysty w naszym kraju, a patrząc na entuzjazm przybyłych na wydarzenia fanów, na pewno nie ostatnia.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria