28.06.2017 10:05

Scorpions ponownie wystąpi w Polsce w 2017

Jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów na świecie powróci do Polski jeszcze w 2017 roku.

Scorpions ponownie wystąpi w Polsce w 2017
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po sukcesie trasy z okazji 50. rocznicy powstania i fenomenalnym występie podczas festiwalu w Oświęcimiu, formacja Scorpions po raz kolejny wyrusza na koncerty, które zaplanowano po obu stronach Atlantyku. Giganci rocka wystąpią także w hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu. 1 grudnia 2017 czeka nas więc spora dawka dobrego rocka!

2017 Crazy World Tour zespół Scorpions rozpoczął 8 czerwca 2017 w miasteczku Montbeliard na wschodzie Francji. Stamtąd pojechał na festiwal do Szwecji, odwiedził już Niemcy i Belgię, a w swoich planach ma trasę niemal po całej Europie. Później rockmeni wyjadą także do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jesienią znowu wrócą na Stary Kontynent. W sumie w czasie tegorocznego tournée dadzą ponad 40 koncertów w kilkunastu krajach świata.

W czasie swojej spektakularnej trasy z okazji 50. urodzin, zespół odwiedził Polskę w marcu 2016 roku. Występ w Tauron Arena Kraków zgromadził kilkanaście tysięcy fanów. Podobnie było kilka dni temu w trakcie festiwalu w Oświęcimiu. Kapela w Polsce jest szalenie popularna, ma tu rzesze oddanych fanów i gromadzi komplety publiczności.

Warto przypomnieć, że to właśnie do Scorpions należy rekord frekwencji na polskim koncercie. Blisko 800-tysięczny tłum bawił się pod Krakowem w ramach „Inwazji Mocy” w 2000 roku. Z całą pewnością wszystkie krajowe występy niemieckich gigantów obejrzało już na żywo ponad milion fanów.

W składzie Scorpions od 2003 roku znajduje się Polak Paweł Mąciwoda, grający na gitarze basowej. Oprócz niego i do dzisiaj występujących założycieli zespołu – Klausa Meina i Rudolfa Schenkera - skład uzupełniają Matthias Jabs i Mikkey Dee. Warto się przekonać, że cała piątka wciąż trzyma naprawdę świetną formę.

Scorpions wystąpią 1 grudnia 2017 w hali Ergo Arena w Gdańsku-Sopocie. Wejściówki na to wydarzenie będzie można kupować od 30 czerwca 2017 od godziny 10:00 za pośrednictwem stron bilety.imprezyprestige.com i eBilet oraz w salonach sieci Empik w całym kraju.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Scorpions