Scorpions zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]
29.05.2022 15:57
Scorpions zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]
 • 22 Zobacz zdjęcia
Scorpions zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]
29.05.2022 15:57

Scorpions od wielu lat regularnie przyjeżdża do naszego kraju. Grupa ponownie wystąpiła w Krakowie. Zobacz zdjęcia z koncertu!

Grupa Scorpions zagrała w Krakowie w ramach trasy ROCK BELIEVER TOUR. Zespół promował swój 19. album studyjny "Rock Believer", który ukazął się 25 lutego 2022. Następca "Return to Forever" z 2015 roku zawiera 16 nowych utworów, z których każdy jest krótką opowieścią, minimalistycznym wierszem w prozie charakterystycznego dla Scorpions brzmienia.

Scorpions w Krakowie

Krakowski koncert był siedemnastym występem grupy w naszym kraju. Już od pierwszych dźwięków wypełniona po brzegi Tauron Arena bawiła się wyśmienicie. Zgromadzone na koncercie trzy pokolenia fanów w koszulkach z logo zespołu głośno śpiewało słowa swoich ulubionych utworów.

Polecamy

Grupa zaczeła występ od pochodzącego z nowej płyty "Gas in the Tank" i nieśmiertelnych "Animal Magnetism" i "The Zoo". Podczas koncertu zgromadzeni w krakowskiej Tauron Arenie fani usłyszeli także między innymi "Send Me an Angel", "Tease Me Please Me", "Blackout", "Still Loving You" czy "Rock You Like a Hurricane".

Scorpions w Krakowie. Hołd dla Ukrainy

Muzycy grupy podczas "Wind of Change" oddali hołd Ukrainie. Zapowiadając piosenkę Klaus Meine poprosił publiczność, by zaśpiewać ją wspólnie dla jej mieszkańców. Zespół zmienił także kilka wersów kultowego przeboju.

Now listen to my heart, It says Ukraine waiting for the wind to change

- usłyszeli fani.

Na płycie Areny zostały również rozwinięte dwie flagi - Polska i Ukraińska. Obie miały po 50 metrów długości.

Scorpions w Krakowie. Co zagrał zespół?

Klaus Meine na 3 dni przed krakowskim koncertem świętował swoje 74 urodziny, jednak energią i charyzmą mógłby obdzielić niejednego dwudziestolatka. Wraz z trzema pokoleniami fanów bawił się doskonale przez ponad półtorej godziny.

Z koncertowej setlisty zadowoleni byli zarówno starzy fani zespołu, jak i osoby, które widziały rockową legendę po raz pierwszy. Tempo koncertu było bardzo zróżnicowane: od żalnych i niezwykle dynamiczny "The Zoo", "Big City Nights" czy "Rock You Like a Hurricane", po romantyczne i wzruszające "Send Me an Angel" i "Still Loving You".

Scorpions w Tauron Arenie Kraków - setlista z koncertu:

 1. "Gas in the Tank"
 2. "Make It Real"
 3. "The Zoo"
 4. "Coast to Coast"
 5. "Seventh Sun"
 6. "Peacemaker"
 7. "Bad Boys Running Wild"
 8. "Delicate Dance"
 9. "Send Me an Angel"
 10. "Wind of Change"
 11. "Tease Me Please Me"
 12. "Rock Believer"
 13. "New Vision" (solo basowe i perkusyjne)
 14. "Blackout"
 15. "Big City Nights"
 16. "Still Loving You"
 17. "Rock You Like a Hurricane"

Zobaczcie zdjęcia z koncertu:

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.