26.05.2015 11:29

Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce!

Już 18 września w klubie Proxima w Warszawie będziecie mogli usłyszeć na żywo byłego wokalistę Stone Temple Pilots. Jakie kawałki zaprezentuje podczas występu?

Scott Weiland & The Wildabouts na koncercie w Polsce!
foto: CRL (dedicato a te pikkola), CC BY 2.0

Krążek „Blaster” Scotta Weilanda i grupy The Wildabouts ukazał się 31 marca 2015 roku. Na koncercie możemy więc spodziewać się utworów pochodzących głównie z tego albumu. Płyta liczy 10 kawałków, tylko jednego z nich nie pisał Scott Weiland. Przed premierą muzyk ujawnił dwa numery pochodzące z „Blaster” - Way She Moves” i „White Lightning”. Pierwszy z nich ma dla niego szczególne znaczenie...

"

Uważam, że „Way She Moves” jest reprezentatywna dla całego albumu. Każda piosenka ma swój dźwiękowy poziom, ale jest wspólny wątek, który wszystko spaja. Myślę, że jest to jeden z najlepszych utworów na tej płycie. To także jeden z moich ulubionych. "

Przyczyna, dlaczego ten kawałek tak bardzo mu się podoba, jest prosta – napisał go bowiem dla poślubionej w czerwcu 2013 roku Jamie Watchel. Miłość wciąż kwitnie.

"

Inspiracją, dosłownie, jest moja żona. To całkiem proste, naprawdę – kocham sposób, w jaki się porusza i kocham sposób, w jaki się wypowiada. "

Scott Weiland wraz z Stone Temple Pilots stał się jednym z największych artystów połowy lat 90. Grupa porównywana była do takich zespołów jak Nirvana i Pearl Jam. Pomimo ogromnego sukcesu zespołu, STP oficjalnie rozpadł się około 2001 roku z powodu kontrowersji wokół Weilanda, jego problemów z narkotykami i licznymi odwykami.

W tym samym czasie byli członkowie Guns N’ Roses, Slash, Duff McKagan i Matt Sorum, szukając artystów do swojego nowego projektu od razu przyjęli na pokład Weilanda. Nowo powstały hard rockowy zespół Velvet Revolver okazał się bardzo popularny, zdobywając podwójną platyną w USA i Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance w 2005 roku. Scott pozostał w zespole do 2008 roku.

Po rozstaniu z Velvet Revolver artysta wrócił w 2008 do Stone Temple Pilots. Prace nad jego solowym albumem zbiegły się z letnią trasą zespołu STP, z którym zagrał 65 koncertów w samych Stanach Zjednoczonych. Następne kilka lat Weiland poświęcił na solową twórczość i jego nowy muzyczny projekt z zespołem Wildabouts, z którym w 2013 roku zagrał na trasie Purple at the Core. Miejsce Weilanda w Stone Temple Pilots zajął Chester Bennington.

Scott pozostał dominującą siłą w muzyce rockowej i udowodnia, że jego twórczość wciąż jest bardzo silna i potężna. Niepowtarzalny styl muzyczny Weilanda i The Wildabouts będziecie mogli usłyszeć na żywo już 18 września w warszawskiej Proximie!

500_700_2

Scott Weiland & The Wildabouts

18 września 2015 r.

Klub Proxima, Warszawa

Bilety w cenie od 90 zł dostępne od piątku, 29 maja 2015 roku, od godz. 9.00 na LiveNation.pl

Magda Słomka
Tagi: Koncerty Scott Weiland