09.05.2016 11:06

Simon Phillips Protocol w Bochni [GALERIA]

Zespół wystąpił 8 maja 2016 roku w Bochni w Oratorium św. Kingi. Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Simon Phillips Protocol w Bochni [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Supergrupa powstała z inicjatywy perkusisty Simona Philipsa. W skład kapeli wchodzą gitarzysta Andy Timmons, Ernest Tibbs oraz Steve Weingart.

Phillips to brytyjski perkusista, muzyk sesyjny, inżynier dźwięku, a także producent muzyczny. Artysta dzielił scenę z takimi tuzami jak: Mick Jagger, The Who, Jeff Beck, Jack Bruce, Peter Gabriel, Joe Satriani, Tears for Fears, Judas Priest, Roxy Music, Michael Schenker, Nik Kershaw, Al DiMeola, 801, Pete Townshend, Robert Palmer, Stanley Clarke, The Pretenders, Whitesnake czy Dave Gilmour.

Muzyk znany jest jednak przede wszystkim z występów w grupie Toto, do którego dołączył w 1992 roku po śmierci Jeffa Porcaro. Był również perkusistą grupy The Who, podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 1989 roku. W późniejszym czasie współpracował także przy solowych projektach Rogera Daltreya i Pete'a Townshenda.

Perkusista udzielał się także przy pracy nad albumem Judas Priest „Sin After Sin” oraz brał udział w nagraniu debiutanckiego albumu zespołu Michaela Schenkera - The Michael Schenker Group. Wirtuoz bębnów od lat związany jest z firmą Tama. Grając na zestawie Tama Starclassic, bardzo często rozszerza swój sprzęt o oktobany czy gongi, wykorzystując je przy partiach solowych.

Supergrupa wystąpiła na dwóch koncertach w Polsce. Posłuchajcie, jak kapela zaprezentowała się na występie w Bochni:

Simon Phillips jest bez wątpienia jednym z najbardziej cenionych i szanowanych perkusistów świata, ale w projekcie Protocol występuje również inny, niezwykle popularny muzyk - gitarzysta Andy Timmons.

Artysta jest jednym z najbardziej cenionych gitarzystów ostatnich lat, łączący niesamowitą technikę z biegłością harmoniczną i blues-rockowym feelingiem. Timmons ma na swoim koncie 8 solowych płyt oraz współpracę sesyjną i koncertową z takimi nazwiskami jak Olivia Newton-John, Kip Winger, Paula Abdul czy Paul Stanley.

Obejrzyjcie, jak muzycy wypadli przed polską publicznością:

Tuż przed koncertem perkusista udzielił krótkiego wywiadu, w którym opowiedział o swojej podróży z Warszawy do Bochni:

Phillips przemierzył jak dotąd Europę, Azję i Amerykę. W Bochni zaprezentował utwory ze wszystkich albumów, ale główny nacisk nałożył na najnowszy krążek. Kompozycje z „Protocol III” nie różnią się jednak radykalnie od tych z części drugiej, są tylko bardziej dojrzałe i dopracowane stylistycznie. Jest to świetny, instrumentalny materiał, który został zaprezentowany w kameralnych warunkach Oratorium św. Kingi w Bochni.

Byliście na koncercie Simon Phillips Protocol?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria