06.11.2017 11:10

Simon Phillips z Protocol IV w Krakowie [GALERIA]

Jeden z najsłynniejszych perkusistów świata – członek grupy Toto – Simon Phillips wystąpił 4 listopada 2017 z projektem Protocol IV w klubie Studio w Krakowie.

Simon Phillips z Protocol IV w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Phillips jest bez wątpienia jednym z najbardziej cenionych i szanowanych perkusistów w świecie, a jego styl wyróżniają nie tylko talent techniczny, ale i wrażliwość.

Lista Artystów, z którymi współpracował przyprawia o zawrót głowy. Znajdują się na niej między innymi: David Gilmour, Mick Jagger, The Pretenders, Whitesnake, The Who, Jeff Beck, Jack Bruce, Peter Gabriel, Joe Satriani, Tears for Fears, Judas Priest, Roxy Music, Michael Schenker, Al Di Meola, Pete Townshend, Robert Palmer.  

W 1988 rku Simon nagrał swój pierwszy album „Protocol”, na którym znalazły się jego autorskie kompozycje. Kolejny, „Kingdom Of Desire”, pochodzi z 1992 roku. Trzy lata później na sklepowe półki trafił „Symbiosis”, zaś w 1997 roku „Another Lifetime”, który był promowany na trasie po Europie i Japonii. Efektem koncertów był kolejny album live „Out Of The Blue”, wydany w 1998 roku. W 1999 roku wyszedł studyjny „Vatage Point”, którym Phillips dokonał ostrej zmiany stylistycznej w kierunku czystego jazzu.

27 października2017 ukazał się nowy album Simona Phillipsa „Protocol 4”. Płyta oscyluje między elementami rocka, jazzu, funka, muzyki klasycznej i world music. Materiał powstawał podczas tras koncertowych perkusisty.

Perkusista w kilku słowach opowiedział o nagraniach tego materiału:

"

Po raz pierwszy byłem w stanie skoncentrować się na pisaniu utworów podczas trasy. Mnóstwo kreatywności w samolotach, hotelach oraz w garderobach na backstage. "

Podczas krakowskiego koncertu artyście towarzyszyli nie mniej znani muzycy. Gitarzysta Greg Howe znany ze współpracy z Richie Kotzen’em z The Winery Dogs. Na długiej liście jego sesyjnych dokonań znajduje się również Michael Jackson, Justin Timberlake, Christina Aguilera, Rihanna i Enrique Iglesias.

Ernest Tibbs, bas, który nagrywał równeiż z  Natalie Cole, Dionne Warwick, Gladys Knight (musical Pani Lilly), James Ingram, Melba Moore, Eloise Laws i Debra Laws, Simon Phillips, Dean Brown, Harvey Mason, Scott Henderson, Andy Summers, Jeff Richman, Thom Rotella, David Benoit, David Garfield, Phil Upchurch, Dan Segal, Tom Scott, Mike Stern i Danny Gottlieb. Oraz nominowany do nagrody Grammy, klawiszowiec Otmaro Ruiz.

A już 20 marca 2018 w klubie Studio w Krakowie, wystąpi kolejna megagwiazda - Zakk Wylde z zespołem Black Label Society. Tego koncertu również nie można przegapić.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Magazynu Perkusista.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria