07.01.2016 12:03

Sixx:A.M. wyrusza na podbój rockowych festiwali w 2016

Amerykańska hardrockowa grupa z Los Angeles w kwietniu 2016 roku rozpocznie swoje międzynarodowe tournée, które w założeniu ma potrwać aż dwa lata. Już 7 czerwca 2016 zespół zagra także na scenie łódzkiego Power Festival.

Sixx:A.M. wyrusza na podbój rockowych festiwali w 2016
foto: materiały prasowe

30 kwietnia 2016 roku Sixx:A.M. rozpocznie amerykańską odsłonę najnowszej trasy koncertowej, grając podczas Fort Rock Festival, jednej z największych imprez ciężkiego brzmienia w stanie Floryda. Na scenie zaprezentują się wówczas także m.in. Megadeth, Anthrax, Rob Zombie oraz Five Finger Death Punch, tegoroczna gwiazda Jarocin Festiwal 2016. Tego samego dnia formacja Nikki Sixxa, DJ Ashby oraz Jamesa Michaela zagra również na deskach Welcome to Rockville, cenionego festiwalu corocznie odbywającego się w amerykańskim Jacksonville. Line-up tej imprezy wzbogacą m.in. Bring Me The Horizon, Megadeth, ZZ Top oraz Lamb of God. Amerykańską odsłonę tej części trasy zwieńczą występy Sixx:A.M. na prestiżowych amerykańskich festiwalach Carolina Rebellion oraz Rock on the Range.

2 czerwca 2016 zespół przyleci na Stary Kontynent, by wystąpić na ośmiu europejskich festiwalach ciężkiego brzmienia. Hardrockowa formacja z Kalifornii zagra na włoskim festiwalu Gods Of Metal 2016. Kilka dni później, bo już 7 czerwca 2015, Sixx:A.M. pojawi się w Polsce, by – razem z grupą Korn oraz Megadeth – zagrać dla łódzkiej publiczności podczas pierwszej edycji Power Festival. Po koncercie w naszym kraju formacja pozostanie w Europie jeszcze kilka tygodni, by wziąć udział w szwedzkich Sweden Rock Festival i Gröna Lund, francuskim Hellfest, belgijskim Grasspop Festival, norweskim Tons Of Rock, a także duńskim Copenhell.

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje wydarzenie, jest przekonany, że Power Festival ma szansę stać się bardzo znaczącą imprezą w Polsce.

"

W czerwcu w Atlas Arenie będziemy gościć aż trzech znakomitych wykonawców. Oprócz Sixx:A.M. dla polskiej widowni zagrają również Korn oraz Megadeth. Podobnie jak w przypadku występów w Stanach, te legendy spotkają się więc na jednej scenie również w Polsce. Nie ma wątpliwości, Power Festival to impreza, która mocnym akcentem zaznaczy się na koncertowej mapie naszego kraju. "

Przyjazd Sixx:A.M. do Polski będzie doskonałą okazją, by usłyszeć nowy materiał grupy, który ma trafić na sklepowe półki w 2016 roku. W najnowszych wypowiedziach Nikki Sixx podkreśla, że w bieżącym roku chce skupić się wyłącznie na graniu w formacji Sixx:A.M. Bardzo możliwe, że w trakcie nadchodzącego tournée pojawi się także materiał innych zespołów, w których występowali członkowie grupy, w tym m.in. Mötley Crüe oraz Guns N' Roses.

Power Festival

Impreza z udziałem zespołów Korn, Megadeth oraz Sixx:A.M. odbędzie się 7 czerwca 2016 roku w łódzkiej hali Atlas Arena. Bilety na to wydarzenie można zakupić poprzez strony: prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik.

Wybieracie się na Power Festival w Łodzi?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty