22.02.2017 11:26

Skunk Anansie w Warszawie [GALERIA]

Fani, którym udało się zdobyć bilet na warszawski, wyprzedany koncert Skunk Anansie 21 lutego 2017, bez wątpienia podjęli jedną z najlepszych decyzji w tym roku. Niesamowita Skin bezsprzecznie zdobyła serca warszawiaków.

Skunk Anansie w Warszawie [GALERIA]
foto: Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Scena i podłogi dosłownie trzęsły się od wibrującego głosu Skin, dźwięku gitar i perkusji oraz oklasków zebranych fanów. Dzięki uprzejmości samego zespołu redakcja Antyradio.pl mogła zobaczyć całe wydarzenie tuż spod sceny.

Koncert rozpoczął się od numeru „And Here I Stand” z wydanego w 1995 roku pierwszego albumu zespołu „Paranoid & Sunburnt”. Pojawiły się utwory nagrane w całej karierze grupy i nie zabrakło kawałków promujących jak dotąd ostatnią płytę zespołu, wydaną 15 stycznia 2016 roku „Anarchytechture” - „Victim”, „Death to the Lovers”, „That Sinking Feeling” i oczywiście „Love Someone Else”. Przy tym ostatnim kawałku Skin wystąpiła w mieniącej się na srebrno kurtce, pomiędzy czerwonymi światłami laserów.

Na scenie Skin zrobiła piorunujące wrażenie - przez ponad dwie godziny w zasadzie na okrągło skakała na scenie i muzycznie dawała z siebie absolutnie wszystko. Doskonale rozumiała się z polskimi fanami; kilka razy dała się - dosłownie - ponieść na rękach, a pod koniec koncertu weszła w tłum. Nie brakowało też zabawnych sytuacji - kiedy na pytanie „Czy wiecie, jak nazywa się kolejny utwór?” jeden z fanów stojących przy barierce z przodu krzyknął „następny”, Skin pochwaliła go za trzeźwe myślenie i zadedykowała mu kawałek „Death to the Lovers”. Z kolei przy numerze „God Loves Only You” zachęcała wszystkich do tego, by nie być biernym i powiedzieć głośne „nie” rasizmowi, nazizmowi czy homofobii.

Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu:

Nie zawiedli także perkusista Mark Richardson, basista Richard „Cass” Lewis i gitarzysta Martin „Ace” Kent. O tym, że koncert był udany, najbardziej świadczą długie brawa oraz... głośne tupanie, które zespół otrzymał na sam koniec.

Setlista:

 1. And Here I Stand
 2. Intellectualise My Blackness
 3. Because of You
 4. I Will Break You
 5. My Love Will Fall
 6. Death to the Lovers
 7. Twisted (Everyday Hurts)
 8. My Ugly Boy
 9. Weak
 10. Hedonism (Just Because You Feel Good)
 11. Victim
 12. Love Someone Else
 13. I Believed in You
 14. That Sinking Feeling
 15. God Loves Only You
 16. Without You
 17. We Don't Need Who You Think You Are
 18. Yes It's Fucking Political
 19. Little Baby Swastikkka
 20. Over the Love
 21. Cheap Honesty
 22. Tracy's Flaw
 23. Charlie Big Potato
 24. You'll Follow Me Down

Warszawski koncert był drugim z czterech zaplanowanych w Polsce w ramach dalszego etapu trasy promującej 6. studyjny album grupy. Kolejne dwa odbędą się 22 lutego 2017 w klubie B90 w Gdańsku oraz 24 lutego 2017 w Poznaniu, w CK Zamek. Na początku czerwca 2016 roku Skunk Anansie wystąpił w ramach Orange Warsaw Festival, a z okazji wydania albumu „Anarchytechture” zespół udzielił wywiadu redakcji Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Skunk Anansie Galeria