22.12.2015 10:25

Slayer i Five Finger Death Punch zagrają na Jarocin Festiwal 2016

Dwie amerykańskie grupy to pierwsi ogłoszeni wykonawcy, którzy zagrają podczas przyszłorocznej edycji letniego festiwalu.

Slayer i Five Finger Death Punch zagrają na Jarocin Festiwal 2016
foto: materiały prasowe

Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 lipca 2016 roku. Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która po raz drugi zorganizuje imprezę zapewnia, że nadchodząca odsłona festiwalu udowodni, że prawdziwie mocne brzmienie w tym miejscu wciąż żyje.

"

Nadchodząca edycja będzie najlepszym dowodem na to, że „dobry Jarocin” nie umarł, a wręcz przeciwnie – że wszystko co najlepsze, dopiero przed nim. "

Janusz Stefański z agencji Prestige MJM dodał, że festiwal w Jarocinie oprócz kultywowania tradycji musi zmierzać w stronę największych tego rodzaju imprez w Europie.

"

Od samego początku było dla nas jasne, że ten festiwal nie może opierać się tylko na legendzie. Po prostu musi stać się rozpoznawalnym europejskim festiwalem mocnego rockowego i metalowego brzmienia. I przyszłoroczna edycja bez wątpienia będzie znaczącym krokiem w tym właśnie kierunku. "

Polskie zespoły na Jarocin Festiwal 2016

Na festiwalu nie zabraknie oczywiście polskich zespołów. Tym razem będą to:

  • Farben Lehre
  • Luxtorpeda
  • TSA
  • Oberschlesien 

Grupa TSA - wtedy jeszcze bez Marka Piekarczyka - po raz pierwszy wystąpiła w Jarocinie podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w 1981 roku i zdobyła pierwszą nagrodę.

Bilety:

Sprzedaż wejściówek rusza 22 grudnia 2015 roku o godzinie 16:00. Karnety będzie można kupować poprzez stronę: www.prestigemjm.com, eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Ceny wejściówek na pojedyncze dni zostaną wkrótce podane. 

Karnet 3-dniowy będzie kosztował 240 zł. Cena będzie obowiązywać do 31 stycznia 2016; po tym terminie wzrośnie. Mieszkańcy gminy Jarocin oraz pozostałych gmin powiatu jarocińskiego będą mogli kupić wejściówki w specjalnej cenie za 70 zł. Karnety w tej cenie będą dostępne dla tych osób w terminie od 1 do 14 lutego 2016 roku.

Wybieracie się na Jarocin Festiwal 2016?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Slayer Five Finger Death Punch Jarocin Festiwal 2016