Slipknot zagrał w Polsce koncert w ramach trasy We Are Not Your Kind World Tour [ZDJĘCIA]

07.02.2020 04:55
Slipknot zagrał w Polsce koncert w ramach trasy We Are Not Your Kind World Tour [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Amerykańska formacja Slipknot oraz Behemoth jako gość specjalny wystąpili w 6 lutego 2020 w łódzkiej Atlas Arenie. Zobacz, jak było na koncercie!

Najnowszy album Slipknot, "We Are Not Your Kind", zadebiutował na samym szczycie listy "Billboard 200", nic więc dziwnego, że trasa promująca album odniosła również ogromny sukces. Trasa We Are Not Your Kind World Tour zawitała do Wielkiej Brytanii oraz kontynentalnej części Europy, w tym między innymi w Niemczech, Francji czy w Norwegii. Slipknot, przyjechał również na jedyny koncert do Polski i 6 lutego zagrał na łódzkiej Atlas Arenie.

Slipknot w Łodzi [GALERIA]

To był drugi w Polsce koncert zespołu w nowych maskach i kostiumach, które mieliśmy okazję zobaczyć wcześniej w klipie do oficjalnego singla z płyty "We Are Not Your Kind", czyli "Unsainted". Maska frontmana Corey Taylora (połączenie przerażającej martwej skóry i topiącego się czarnego makijażu) może nie jest tak przerażająca jak jego stare, makabryczne oblicze, ale muzyk wciąż pozostaje mistrzem w jednoczeniu się z tłumem w naprawdę wyjątkowy i bardzo osobisty sposób.

W kwestii oprawy wizualnej koncertu również wiele się zmieniło. Obracające się bębny zniknęły, zastąpione ledowymi beczkami na wysokich słupach. Mimo że grupa odświeżyła swój wizerunek, nadal jest to ten sam, stary, dobry Slipknot, kochany przez fanów na całym świecie. Ogromna i niezwykle przemyślana scena robi naprawdę wielkie wrażenie. Przypomina bardziej szalony teatr, niż zwykłą koncertową scenografię, a nad wszystkim góruje para uniesionych platform perkusyjnych otaczających centralny zestaw bębnów. Spektakularny show wydaje się bardziej metalową symfonią niż chaotycznym szaleństwem, do którego byli przyzwyczajeni starzy fani grupy.

Zobacz zdjęcia z koncertu Slipknot w Łodzi:

Slipknot uraczył fanów takimi koncertowymi pewniakami jak "(sic)", "Before I Forget", "People = Shit" czy "Duality".

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Unsainted
 2. Disasterpiece
 3. Eeyore
 4. Nero Forte
 5. Before I Forget
 6. New Abortion
 7. Psychosocial
 8. Solway Firth
 9. Vermilion
 10. Birth of the Cruel
 11. Wait and Bleed
 12. Eyeless
 13. All Out Life
 14. Duality
 15. (sic)
 16. People = Shit
 17. Surfacing

Behemoth gościem specjalnym Slipknota

Po jesiennej trasie "Ecclesia Diabolika Baltica" grupa Behemoth  ponownie zagrała przed polską publicznością. Grupa Adama Darskiego i tym razem nie zawiodła swoich fanów, mimo że koncert nie był pełnowymiarowy.

Zobacz zdjęcia z koncertu Behemoth w Łodzi:

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Wolves ov Siberia
 2. Daimonos
 3. Ora Pro Nobis Lucifer
 4. Bartzabel
 5. Rom 5:8
 6. Blow Your Trumpets Gabriel
 7. Ov Fire and the Void
 8. Chant for Eschaton 2000

Grupa Behemoth przyzwyczaiła swoich fanów do niesamowitych, spektakularnych i niezwykle dopracowanych widowisk. Koncert przygotowany był z niezwykłą starannością i obfitował w masę efektów pirotechnicznych, piękne i klimatyczne wizualizacje oraz potężną dawkę ognia.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.