12.12.2017 17:02

Solstafir i Myrkur w Krakowie [GALERIA]

10 grudnia 2017 roku w krakowskim klubie Kwadrat wystąpili Solstafir, Myrkur i Arstidir. Obejrzyjcie zdjęcia z tego mrocznego wydarzenia:

Solstafir i Myrkur w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Główną gwiazdą wieczoru był Solstafir - kapela powstała w stolicy Islandii Reykjavíku w 1995 roku. Przez lata ich znakiem szczególnym był black metal z wikińskim akcentem, potem skręcili w stronę bardziej atmosferyczną, postmetalową.

Mocniejszy pod względem jakości artystycznej zakręt to album Svantir Sandar” z 2011 roku. Arcydzieło zaś nosi nazwę Otta” i pochodzi z roku 2014. W Warszawie na festiwalu Prog In Park i teraz w Krakowie kapela promuje wydany w 2017 roku album Berdreyminn”.

Zobaczcie, jak zespół wypadł na krakowskim występie:

Pochodząca z Kopenhagi Amalie Bruun swój pseudonim wzięła z języka islandzkiego, w którym Myrkur znaczy ciemność. Kocha black metal, mroczne klimaty, chłodne, niepokojące, melancholijne. Muzycznie potrafi wypowiadać się zarówno ostro i brutalnie, jak i w sposób bardziej rozbudowany i wysublimowany.

Zadebiutowała w 2014 roku EP-ką Myrkur”, potem był duży materiał o tytule M”, a w 2016 roku pojawiła się koncertowa płyta Mausoleum”. Jeszcze w 2017 roku Dunka wyda drugi pełnowymiarowy album Mareridt”.

Solstafir w podroż przez Europę, zabrał swoich czterech rodaków z Arstidir, którzy zaczęli wspólnie muzykować w 2008 roku. Ich muzyka mieści się gdzieś pomiędzy islandzkim folkiem, rockiem, indie rockiem, minimalistyczną elektroniką oraz z elementami muzyki klasycznej.

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertu:

Aleksandra Degórska
Tagi: #Galeria #Koncerty #Romana Makówka