Sonata Arctica na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
05.08.2017 13:19
Sonata Arctica na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Fiński zespół Sonata Arctica zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Mamy dla Was fotorelację z tego koncertu w obiektywie Romany Makówki.

Pochodząca z Finlandii Sonata Arctica to czołowy zespół nurtu power metalu. Jej muzykę określa się czasem mianem progpoweru, ze względu na obecność w niej elementów rocka progresywnego. Wszystkie albumy zespołu, począwszy od „Winterheart’s Guild” z 2003 i „Reckoning Night” z 2004 były wielkimi wydarzeniami na europejskiej scenie metalu. Najnowszy album Sonaty, „The Ninth Hour” ukazał się w 2016. 

Zespół zagrał trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017, 4 sierpnia. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Jako jedyna ekipa foto zrobiliśmy zdjęcia spod sceny - zobaczcie zdjęcia z koncertu Sonaty Arctiki w obiektywie Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się co roku w Wacken w północnych Niemczech. Jest jedną z najważniejszych imprez na festiwalowej mapie świata, trwającym kilka dni świętem fanów metalu i rocka. W poprzednich latach na scenie Wacken gościli tacy artyści, jak Sabaton, Tarja Turunen,Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku gwiazdami festiwalu są m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. Wacken Open Air 2017 odbywa się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.