Sorry Boys zagrali w Krakowie. "Polska Florence" mimo nawałnicy nie zawiodła swoich fanów [ZDJĘCIA]

17.08.2020 12:39
Sorry Boys zagrali w Krakowie. "Polska Florence" mimo nawałnicy nie zawiodła swoich fanów [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

16 sierpnia 2020 w krakowskich Fortach Kleparz wystąpiła grupa Sorry Boys. Zespół nadal promuje swój ostatni album "Miłość". Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Sorry Boys założyło dwóch gitarzystów: Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Wkrótce dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Mimo że Sorry Boys został założony w 2006 roku, oficjalny debiut nastąpił dopiero 4 lata później płytą "Hard Working Classes", która na rynku ukazała się dzięki Mystic Production.

Sorry Boys zagrali w Krakowie

Twórczość Sorry Boys bazuje na wyjątkowo delikatnym głosie wokalistki i zróżnicowanych dźwiękach z wybijającą się szczególnie gitarą. Ich muzyka przypomina dark wave i mroczne odcienie dream popu z przełomu lat 80. i 90.

Przeczytaj także

Czwartym, ostatnim albumem polskiej grupy alternatywnej jest krążek "Miłość", który ukazał się w maju 2019 roku. Wszystkie teksty, po raz pierwszy, napisane są w języku polskim. Na płycie możemy usłyszeć nie tylko Komoszyńską - gościnnie wystąpiła także Kayah (w piosence "Carmen").

Zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie

Tuż przed rozpoczęciem koncertu nad Krakowem przeszła potężna burza. Intensywne opady deszczu spowodowały, że zalane zostały ulice i tunele podziemne. Strażacy musieli interweniować łącznie kilkadziesiąt razy. Jednak koncert opóźnił się tylko kilka minut, a pracownicy klubu zadbali o swoich gości, rozdając chętnym parasole.

Kraków: Największy plenerowy festiwal w mieście

Festiwal Lato na Fortach od początku zapowiadał się niezwykle ciekawie. Spragnieni muzyki na żywo fani ucieszyli się z możliwości obejrzenia swoich ulubionych gwiazd na żywo. Organizatorzy całego przedsięwzięcia musieli sprostać ogromnej liście wymogów w ramach reżimu sanitarnego ustalonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Przeczytaj także

I trzeba przyznać, że wypełniają swoje zadanie doskonale. Forty Kleparz bardzo dbają o bezpieczeństwo i komfort wszystkich fanów odwiedzających ten klub muzyczny. Uczestnicy imprez mogą być pewni, że zastosowano  wszelkie niezbędne środki ostrożności, a w trakcie koncertów mogą bawić się równocześnie w kilku oddzielnych strefach, co jeszcze bardziej sprzyja zachowaniu reżimu sanitarnego.  

Letnie koncerty plenerowe w Fortach Kleparz. Kto jeszcze zagra?

Kolejne wydarzenia prezentują się następująco:

 • 20 sierpnia - Natalia Przybysz
 • 23 sierpnia - Lady Pank
 • 26 sierpnia - Enej
 • 27 sierpnia - Karaś/Rogucki
 • 28 sierpnia - Mrozu
 • 29 sierpnia - Jan-Rapowanie
 • 30 sierpnia - Jan-Rapowanie
 • 3 września - Nosowska
 • 6 września - O.S.T.R
 • 13 września - Maria Peszek
 • 17 września - Paweł Domagała
 • 20 września - Ira

Koncerty odbywają się na dziedzińcach klubu Forty Kleparz w Krakowie, w ramach reżimu sanitarnego ustalonego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony eBilet.  

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.