10.08.2018 11:57

Steel Panther zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA +18]

Najseksowniejszy metalowy zespół świata dał czadu na tegorocznym Wacken. Na scenie było naprawdę gorąco – do tego stopnia, że zaproszone na nią fanki pozbywały się ciuchów.

Steel Panther zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA +18]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Steel Panther to zespół, podtrzymujący najlepsze tradycje glam metalu. Czadowe, a jednocześnie kawałki, mocno kampowy image, no i oczywiście teksty, poruszające bardzo rock’n’rollowe tematy. Najkrócej mówiąc, „Pantery” są jak metalowy Johnny Bravo – ich hobby to kobiety, dziewczyny i panienki.

Niektórzy zarzucają kapeli pod wodzą Michaela Starra i Satchela seksizm i „maczyzm”. Ostatnio kontrowersje wzbudził sygnowany przez zespół efekt gitarowy o nazwie Pussy Melter (dosłownie – Roztapiacz Ci*ek), który ostatecznie trafił jednak do sprzedaży, mimo wielu głosów oburzenia. Ale trzeba pamiętać, że w Steel Panther nic nie dzieje się na poważnie – to tylko zabawa rockową i metalową konwencją.

Jak widać, fanki zespołu to doskonale rozumieją i chętnie się do tej zabawy przyłączają. Podczas koncertu Amerykanów na Wacken Open Air 2018 ostatniego dnia festiwalu, 4 sierpnia 2018, muzycy zaprosili sporą gromadkę dziewcząt na scenę. Atmosfera show była tak gorąca, że kilka z pań zdecydowało się zdjąć koszulki i staniki, a na scenie pojawił się wielki... sztuczny penis.

Zobaczcie fotorelację z koncertu Steel Panther w obiektywie Romany Makówki. Tak, piersi fanek też tam są.

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali metalowych na świecie. W tym roku w dniach 2-4 sierpnia 2018 odbyła się 29. edycja imprezy. Mamy dla Was relacje foto z koncertów m.in. Cannibal Corpse, Sepultury, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Kolejna, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już teraz wiadomo, że zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Steel Panther Romana Makówka Galeria Wacken Open Air