22.03.2019 11:45

Steve Hackett na 2 koncertach w Polsce

Steve Hackett przyjedzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy Genesis Revisited Tour 2019. Muzyk wystąpi 6 maja 2019 w Poznaniu, a dzień później odwiedzi Kraków.

Steve Hackett
foto: materiały prasowe

Steve Hackett jest niezwykle utalentowanym i obdarzonym wielką wyobraźnią gitarzystą rockowym. Swoją karierę sceniczną rozpoczynał z grupą Genesis, tworząc jej klasyczny skład razem z Peterem Gabrielem, Philem Collinsem, Tonym Banksem i Mike'em Rutherfordem. Wspólnie nagrali wiele znakomicie przyjętych albumów takich jak choćby "Selling England By The Pound" (jedna z ulubionych płyt Johna Lennona). Steve jest również pełnym inwencji kompozytorem a obecnie jego twórczość oscyluje wokół m. in. jazzu, world music i bluesa.

Steve Hackett  na 2 koncertach w Polsce

Hackett współpracował z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton czy Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a. 

Steve Hackett w Polsce - co usłyszymy na koncertach

W 5. rocznicę poprzedniej wizyty Steve'a Hacketta w Polsce, muzyk ponownie zawita do naszego kraju, by podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów przedstawić w całości album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty  "Spectral Mornings". Znajdzie się też miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym z najnowszego, jeszcze niewydanego albumu.

Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku
Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku
Przeczytaj także Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku

Na scenie obok Hacketta pojawi się cała plejada znakomitych muzyków, zaś trasa zbiega się także 40. rocznicą premiery trzeciego solowego albumu Steve'a, "Spectral Mornings", więc podczas koncertów można oczekiwać wielu muzycznych niespodzianek.

Steve Hackett w Polsce - bilety

Muzyk wystąpi 6 maja 2019 w poznańskiej Sali Ziemi oraz 7 maja 2019 w krakowskim Klubie Studio.

Bilety w cenie od 139 PLN do 279 PLN mozna nabyć za pośrednictwem strony www.rockserwis.pl oraz w punktach i na stronach eventim.pl i ticketmaster.pl.
 

Romana Makówka
Tagi: Koncerty