08.05.2019 13:00

Steve Hackett wystąpił w Krakowie [GALERIA]

Steve Hackett, były gitarzysta grupy Genesis, wystąpił na dwóch koncertach w Polsce. Zobaczcie galerię z koncertu w Krakowie.

Steve Hackett
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzyk przyjechał do Polski na dwa koncerty w ramach trasy Genesis Revisited Tour 2019, podczas której grał w całości materiał z albumu Genesis - "Selling England by the Pound" oraz obchodził 40. rocznicę wydania solowego "Spectral Mornings".

6 maja 2019 roku można go było usłyszeć w poznańskiej Sali Ziemi a dzień później w krakowskim klubie Studio.

Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku
Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku
Przeczytaj także Phil Collins wystąpi w Polsce w 2019 roku

Steve Hackett współpracował z wieloma uznanymi artystami takimi jak choćby Paul Carrack, Bonny Tyler, John Wetton i Brian May, który przyznał, że rozpoczynając muzyczną karierę, szukał inspiracji w grze Steve'a.

Steve Hackett wystąpił w Krakowie

Muzyk przez sześć lat był gitarzystą grupy Genesis. Do Mike'a Rutherforda, Tony'ego Banksa, Petera Gabriela i Phila Collinsa dołączył na początku 1971 roku. W tym składzie zostały nagrane albumy: "Nursery Cryme", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" i "The Lamb Lies Down on Broadway".

Kolejne dwa - "A Trick of the Tail" i "Wind & Wuthering", nagrano już bez Petera Gabriela. Steve Hackett opuścił Genesis 1977 roku i zajął się karierą solową. Pierwszym albumem solowym Steve'a Hacketta był "Voyage of the Acolyte" z 1975 roku. Obecnie twórczość gitarzysty oscyluje wokół m. in. jazzu, world music i bluesa. Ostatnim albumem w dorobku artysty jest wydany w styczniu 2019 roku "At the Edge of Light".

Zobacz jak Steve Hackett zaprezentował się przed krakowską publicznością:

Podczas dwóch 2,5-godzinnych koncertów, muzyk przedstawił w całości album "Selling England By The Pound" oraz obszerne fragmenty "Spectral Mornings". Na setliście znalazło się również miejsce dla bardziej aktualnych solowych kompozycji, w tym piosenek z najnowszego albumu.

Która z solowych płyt Steve'a Hacketta podoba Ci się najbardziej?
 

Tagi: Koncerty Genesis Romana Makówka Galeria