Steve Harris i British Lion w Krakowie [GALERIA]

Jakub Gańko
23.11.2016 09:10
Steve Harris i British Lion w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa założyciela Iron Maiden wystąpiła w krakowskim klubie Kwadrat 22 listopada 2016 roku. Zobacz nasze zdjęcia z tego koncertu.

Choć Steve Harris skończył w 2016 roku 60 lat, bynajmniej nie zwalnia tempa swojej metalowej kariery. W 2012 roku wydał pierwszą solową płytę pod szyldem British Lion. Teraz dzięki niej mieliśmy okazję zobaczyć go już po raz drugi w 2016 roku w Polsce - po lipcowym występie Iron Maiden we Wrocławiu.

Przed krakowskim koncertem publiczność rozgrzała grupa Voodoo Six, powołana do życia w 2003 roku Tony'ego Newtona i Richiego Faulknera, który gra obecnie na gitarze w Judas Priest, a wcześniej współpracował m.in. z córką Steve'a, Lauren Harris. Gitarzysty co prawda nie ma już w szeregach zespołu, mimo to został on ciepło przyjęty przez krakowskich fanów.

Zobaczcie zdjęcia z tego występu:

British Lion wypełnił swój set oczywiście materiałem z jedynej jak dotąd płyty, aby jednak go urozmaicić, zaprezentował też autorskie kompozycje, które na nią nie trafiły - prawdopodobnie wypełnią kolejny krążek projektu. Muzycy sięgnęli również na bis po kompozycję UFO „Let It Roll”.

Oto jak tego wieczoru zaprezentowała się załoga basisty Iron Maiden:

Co dokładnie usłyszeli zebrani w Krakowie fani?

Setlista:

 1. This Is My God
 2. Lost Worlds
 3. Father Lucifer
 4. The Burning
 5. Spitfire
 6. The Chosen Ones
 7. These Are the Hands
 8. Bible Black
 9. Guineas and Crowns
 10. Last Chance
 11. Us Against the World
 12. A World Without Heaven
 13. Judas

Bis:

 1. Let It Roll (cover UFO)
 2. Eyes of the Young

Byliście na koncercie Steve'a Harrisa?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.