02.09.2016 16:56

Steve Harris zagra 2 koncerty w Polsce w 2016 roku

Basista Iron Maiden odwiedzi nasz kraj ze swoim solowym projektem, czyli Steve Harris British Lion. Gdzie będziemy mogli usłyszeć muzyka na żywo?

Steve Harris zagra 2 koncerty w Polsce w 2016 roku
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Frontman Iron Maiden wystąpi 22 listopada 2016 w krakowskim Kwadracie i 23 listopada 2016 w gdańskim B90. Bilety na oba koncerty Steve’a Harrisa w Polsce będą dostępne od poniedziałku 5 września 2016 roku. Basista pochwalił się terminami europejskiej trasy oraz jej plakatem na oficjalnym profilu na Facebooku:

Na dany moment nie wiadomo kto wystąpi w roli supportu, za to udostępniono ceny wejścia na to wydarzenie:

Ceny biletów:

80 zł – przedsprzedaż

90 zł – w dniu koncertu

Podane ceny dotyczą zarówno koncertu w Krakowie, jak i w Gdańsku.

Jeżeli jest się fanem heavy metalu, czy ciężko grania w ogóle, to nie sposób nie znać tego człowieka. Steve Harris, to jednak nie tylko synonim Iron Maiden. Choć muzyk w 2016 roku skończył 60 lat, wciąż jest w doskonałej formie scenicznej i kompozytorskiej.

W 2012 roku wydał pierwszą płytę solową pod tytułem „British Lion”, którą nagrał z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Na wokalu wsparł go Richard Taylor, a na gitarach zagrali tacy muzycy, jak Grahame Leslie, Barry Fitzgibbon, czy David Hawkins (również klawisze). Na bębnach udzielili się zaś Richard Cook, Ian Roberts oraz Simon Dawson.

Jeżeli solowa twórczość Steve'a Harrisa jest Wam obca, to prezentujemy teledysk jego projektu:

Iron Maiden zakończył już trasę koncertową odbywającą się w ramach promocji ostatniego albumu zatytułowanego „The Book of Souls”, który pojawił się 4 września 2015. Na następcę płyty „The Final Frontier” trzeba było czekać aż 5 lat. W tym czasie zespół odwiedzić również Polskę grając we Wrocławiu.

Wybieracie się na polskie koncerty Steve'a Harrisa?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Steve Harris