19.04.2016 12:02

Steve Vai wystąpi w Polsce w 2016

Ta informacja ucieszy wszystkich fanów gitarowego grania. Sprawdźcie, gdzie wystąpi słynny muzyk!

Steve Vai wystąpi w Polsce w 2016
foto: materiały prasowe

Wirtuoz gitary już niedługo odwiedzi nasz kraj. W ramach Passion and Warfare 25th Anniversary Tour 20 czerwca 2016 roku artysta wystąpi w warszawskim klubie Progresja Music Zone.

Steve Vai to mistrz gitary, kompozytor i producent muzyczny, który powszechnie uznawany jest za jednego z najlepszych gitarzystów wszech czasów. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 12 lat ucząc się u samego Joe Satrianiego, natomiast, gdy miał 18 lat zaczął karierę u boku Franka Zappy.

Przez te wszystkie lata zdobył wiele nagród, wystarczy wyliczyć kilka statuetek Grammy czy Les Paul Awards. Na swoim koncie ma około 60 krążków, a w jego dyskografii znajdują się m.in. albumy nagrane wspólnie z Zappą, Davidem Lee Rothem czy Whitesnake. Vai uczy również młodych adeptów sztuki grania na gitarze, m.in. w ramach Vai Academy.

Na 2016 rok przypada 25. rocznica wydania albumu „Passion and Warfare”. Jest to drugi krążek gitarzysty, który uplasował się na 18. pozycji listy Billboard 200 i w Stanach Zjednoczonych pokrył się złotem.

Z tej okazji muzyk wydał specjalną linię gitar, reedycję płyty wraz z materiałem, który wcześniej nie ukazał się na żadnym krążku oraz zaplanował trasę koncertową.

Oczywiście podczas warszawskiego występu nie może zabraknąć utworów z tego krążka, jak chociażby „For The Love Of God”. Solo gitarowe z tego numeru uplasowało się na 29. pozycji 100 najlepszych solówek wszech czasów według czytelników magazynu „Guitar World”:

Dyskografię muzyka zamyka krążek The Story of Light "Real Illusions: ...of a...”, który ukazał się w 2012 roku. 

Jeśli jesteście zainteresowani występem gitarzysty w Warszawie to już teraz możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Bilety na koncert trafią do sprzedaży 20 kwietnia 2016 roku i wtedy poznamy ceny wejściówek. Będą one do nabycia na www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Wybierzecie się na warszawski koncert Steve'a Vai'a?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty