21.10.2019 15:59

Steven Wilson zagra w Polsce w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

W ramach "The Future Bites Tour" brytyjski wokalista i multiinstrumentalista Steven Wilson zagra jedyny koncert w Polsce. Sprawdźcie, kiedy ruszy sprzedaż biletów.

Steven Wilson
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Wrzesień przyszłego roku zakończy się naprawdę mocnym akcentem. Steven Wilson po raz pierwszy w swojej karierze (jeśli wziąć pod uwagę jego działalność solową) wystąpi w Warszawie.

Artysta ogłosił europejską trasę promującą jego nowy studyjny album, który ukaże się w lecie 2020. A w ramach tej trasy pojawi się na jedynym koncercie w Polsce.

Steven Wilson: Wyjątkowy koncert w Polsce 2020

Steven Wilson to jeden z najważniejszych muzyków współczesnej sceny rocka progresywnego. Prowadził wiele muzycznych projektów, między innymi No-Man i Blackfield, ale największą sławę zdobył jako lider zespołu Porcupine Tree, z którym nagrał takie słynne albumy, jak "The Sky Moves Sideways", "Stupid Dream", "Lightbulb Sun" czy "Fear Of A Blank Planet".

Jego solowe koncerty cieszą się ogromną popularnością a sławny muzyk regularnie gości w naszym kraju.

Steven Wilson
Steven Wilson
Przeczytaj także Steven Wilson zagrał w Krakowie [GALERIA]

Steven podczas tego tournee zagra tylko osiem koncertów, za to w największych salach w swojej dotychczasowej karierze, w tym londyńskiej O2.

"

Za każdym razem, gdy nagrywam nowy album, bardzo mi zależy, by zajmował wyjątkowe miejsce w moim katalogu, a nie był tylko kolejnym z wielu wydawnictw. Przechodząc w trzecią dekadę XXI wieku i drugą moich solowych koncertów, poczułem, że najwyższa pora zastosować tę samą filozofię do występów na żywo. Chcę rzucić wyzwanie samemu sobie i stworzyć coś, co podważy moje własne pomysły (mam nadzieję, że również pomysły publiczności) na to, jak prezentować moją muzykę podczas koncertów. I tak powstała The Future Bites - seria specjalnych wydarzeń w większych salach, coś na większą i bardziej imponującą skalę, która pozwoli się w tym wydarzeniu zanurzyć. Już teraz jestem tym bardzo podekscytowany! "

- zapowiada Steven Wilson.

Steven Wilson zagra w Polsce w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Muzyk wystąpi 30 września 2020 roku w COS Torwar w Warszawie.

Bilety na koncert Stevena Wilsona trafią do sprzedaży 24 października 2019 godz. 11:00. Będzie je można kupić na stronie organizatora www.rockserwis.pl. Dzień później, (25 października 2019), trafią do sprzedaży w sieciach Eventim i Ticketmaster.

Ceny wejściówek zaczynają się od 199zł.

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Warszawie w 2020 roku

Tagi: Koncerty