14.11.2016 09:46

Sting wystąpi w Polsce w 2017

Brytyjski muzyk zawita do naszego kraju już niebawem. Czego należy się spodziewać po tym koncercie?

Sting wystąpi w Polsce w 2017
foto: Headlinephoto / Splash News / East News

Mamy dobre wieści dla fanów Stinga. Artysta zaplanował trasę koncertową w Ameryce Północnej i Europie z okazji promocji jego najnowszego wydawnictwa zatytułowanego „57TH & 9TH”. Muzyk wpadnie również do Warszawy 27 marca 2017, żeby zagrać w hali Torwar.

Podczas trasy Stinga muzycznie będą wspierać gitarzysta Dominic Miller, perkusista Josh Freese oraz gitarzysta Rufus Miller. Gośćmi specjalnymi będą piosenkarz Joe Sumner oraz pochodzący z San-Antonio zespół Tex-Mex The Last Bandoleros.

„57TH & 9TH” to dwunasty solowy album Stinga, który stał się pierwszym od ponad 10 lat rockowo-popowym projektem. Płyta miała swoją premierę dokładnie 11 listopada 2016 roku i składa się z 10 utworów. Album powstał w kilka tygodni, a za jego produkcję odpowiedzialny jest Martin Kierszenbaum.

Na pierwszy singiel wybrano „I Can’t Stop Thinking About You”.

Sting stał się też pierwszym artystą, który zagrał w klubie Bataclan w Paryżu po tym, jak rok temu doszło do ataku terrorystycznego podczas koncertu Eagles Of Death Metal. Zginęło wówczas 89 osób.

Do występu Stinga doszło 12 listopada 2016 roku. Przed budynkiem ludzie przynosili kwiaty, natomiast sam artysta na początku występu poprosił o minutę ciszy, by w ten sposób złożyć hołd ofiarom zamachu.

Dochód z tego koncertu zostanie przekazany na rzecz organizacji Life for Paris oraz 13onze15. Zobaczcie, jak wypadł ten występ:

Sting ostatni raz pokazał się przed polską publicznością w Sopocie 2 sierpnia 2016 roku. Jeśli chcecie zobaczyć go w Warszawie w 2017 roku to sprzedaż biletów na ten koncert w cenach od 349 zł ruszy 21 listopada 2016 o 10.00 na stronie LiveNation.pl. Członkowie fan klubu Sting.com będą mieli możliwość wcześniejszego zakupu biletów – już od 15 listopada 2016.

Wybierzecie się na koncert Stinga w Warszawie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Sting