26.06.2017 10:36

Sully Erna z Godsmack zagra dwa koncerty w 2017

Wokalista pojawi się jesienią w Polsce, by zaprezentować zarówno przeboje Godsmack, jak również swoje solowe kawałki.

Sully Erna z Godsmack zagra dwa koncerty w 2017
foto: materiały prasowe

Już we wrześniu 2017 na dwóch koncertach w Polsce wystąpi Sully Erna - wokalista Godsmack. 23 września 2017 artysta zagra we wrocławskim A2, natomiast dzień później pojawi się w łódzkiej Wytwórni.

Erna znany jest głównie z hardrockowej formacji Godsmack, z którą nagrał 6 studyjnych płyt, z czego ostatnia „1000hp” ukazała się w 2014 roku. To właśnie z Godsmack wylansował takie przeboje jak „I stand alone”, „Awake” czy „Voodoo”. Sam artysta, który pochodzi z muzykalnej rodziny (ojciec był trębaczem, a dziadek znanym kompozytorem na Sycylii) oprócz tego, że śpiewa, komponuje i gra na gitarze, gra również na harmonijce, pianinie oraz na perkusji, od którego to instrumentu zaczął swoją przygodę z muzyką w wieku 3 lat.

Jako artysta solowy Erna zadebiutował w 2010 roku za sprawą płyty „Avalon”, nad którą pracował przez 7 lat, a w zeszłym roku ukazał się drugi solowy krążek Sully'ego, „Hometown Life”.

Tak Erna mówi o swoich dwóch różnych obliczach muzyka:

"

Godsmack to bardzo energetyczny, agresywny zespół rockowy. To te momenty, kiedy chcę krzyczeć i tupnąć nogą. Moje solowe rzeczy są dużo bardziej subtelne. To dorosła wersja mnie, tego jak postępuję i kim jestem. Chodzi tutaj o zaakceptowanie tych rzeczy, które w twoim życiu nie idą tak, jak powinny, bycie wdzięcznym za wszystkie wspomnienia, zarówno te dobre, jak i złe. Czasami doświadczenia te mogą być bardzo bolesne, ale to właśnie tak rodzą się piękne pieśni. Jestem szczęśliwy, że mam ten dar, który umożliwia mi przekazywanie tych rzeczy poprzez muzykę. "

Na koncertach Erny na pewno nie zabraknie ani potężnego rockowego kopa spod znaku Godsmack, ani bardziej klimatycznych i spokojnych momentów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Godsmack