18.06.2017 10:59

System of a Down w Krakowie [GALERIA]

W ramach II dnia Impact Festival na krakowskiej scenie zaprezentował się zespół System of a Down. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

System of a Down w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół powstał w połowie lat 90-tych w Południowej Kalifornii. „Aerials”, „Toxicity”, „A.T.W.A.”, „Chop Suey!”, „B.Y.O.B.” - to tylko kilka z największych hitów grupy. Za ostatni z nich zespół otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance.

System of a Down ma na swoim koncie łącznie pięć albumów studyjnych. Debiutancki, zatytułowany po prostu „System Of A Down”, światło dziennie ujrzał w 1998 roku. Spotkał się z przychylnością fanów i krytyków - w Stanach pokrył się platyną, a w Kanadzie złotem. Następnie ukazały się „Toxicity” i „Steal This Album!”. Ostatnimi dokonaniami grupy są „Mezmerize” i „Hypnotize” z 2005 roku. W 2015 Serj Tankian wyznał, że zespół ma już trochę gotowego materiału. Te doniesienia potwierdzał też Shavo Odadjian. Również John Dolmayan zabrał głos, perkusista wyznał, że kapela ma 15 przygotowanych utworów.

Po raz ostatni System of a Down mogliśmy oglądać w Polsce w 2013 roku. Zespół do nas powrócił. Zobaczcie jak było na koncercie System of a Down w ramach Impact Festival.

15 czerwca 2017 roku również na Impact Festival wystąpił zespół Linkin Park, wcześniej na scenie zaprezentowali się Krzysztof Zalewski i Machine Gun Kelly.

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty System of a Down Romana Makówka Galeria