Sziget Festival 2022 ogłosił rockowych headlinerów. Kogo zobaczymy w Budapeszcie?

23.11.2021 10:54
Sziget Festival 2022

Organizatorzy Sziget Festival 2022 ogłosili pierwsze gwiazdy, które zobaczymy w przyszłym roku na imprezie.

Budapesztański festiwal Sziget ogłasza swój powrót po dwóch latach nieobecności! Pierwszymi ogłoszonymi artystami są światowej klasy headlinerzy: Arctic Monkeys, Kings of Leon i Dua Lipa. Kogo jeszcze zobaczymy na festiwalu, który odbędzie się w dniach 10-15 sierpnia 2022?

Polecamy

Sziget Festival 2022 ogłosił rockowych headlinerów. Kogo zobaczymy w Budapeszcie?

Na Wyspie Wolności w Budapeszcie zobaczymy mocną mieszankę najlepszych światowych wykonawców, oraz dobrze zapowiadających się, młodych artystów. Wśród nich znajdą się takie gwiazdy, jak: enigmatyczna Little Simz, grime’owy łobuziak slowthai, szkocki piosenkarz Lewis Capaldi, światowej klasy DJ/producent Honey Dijon, skandynawski król emo rapu Yung Lean, belgijski muzyk Stromae, muzyczny indywidualista Floating Points.

Sziget Festival 2022: Sprzedaż biletów

Na stronie szigetfestival.com znajdziecie informacje na temat biletów oraz możliwości zarezerwowania miejsca na pobyt. Trzydniowe bilety kosztują od 195 € (3 dni, standardowy), 290 € (6 dni, standardowy).

Sziget to nie tylko wielcy muzycy! Festiwal jest miejscem, które oferuje dźwięki z całego świata, kabarety, filmy, warsztaty, aktywności wellness, performance, rzeźbę oraz wszelkie inne rodzaje sztuki. To także imprezy na łodziach oraz na plaży Sziget. Zlokalizowany w sercu Budapesztu, na wyspie Obuda Sziget jest festiwalem, który kreuje własną społeczność i jest znany, jako „Wyspa Wolności”.

Każdego roku na imprezę przyjeżdżają fani, znani jako Szitizeni, z ponad 100 krajów (w tym z Polski), aby tworzyć pełną różnorodności „Rewolucję Miłości”. Za jej pomocą przynoszą i celebrują miłość, tolerancję i wolność w sercu Budapesztu, po czym rozlewają ją na cały świat.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.