25.02.2017 13:43

TSA i Virgin Snatch w Krakowie [GALERIA]

24 lutego 2017 w krakowskim klubie Kwadrat było naprawdę głośno za sprawą występu dwóch mocnych kapel. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

TSA i Virgin Snatch w Krakowie [GALERIA]
foto: Romama Makówka / Antyradio.pl

TSA raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W 1981 zespół wygrał festiwal w Jarocinie i w tym samym roku do zespołu dołączył wokalista Marek Piekarczyk. Wraz z zespołami Turbo i Kat należą do tak zwanej „Wielkiej Trójki Polskiego Heavy Metalu”.

Muzyka zespołu charakteryzuje się ciężkim brzmieniem, bardzo ekspresyjnymi utworami oraz wykazuje dużą żywiołowość podczas koncertów. Twórczość grupy TSA była wypadkową twórczości grup AC/DC i wczesnych dokonań Led Zeppelin.

Teksty grupy pasowały do muzyki, lecz nie były typowymi heavy metalowymi wierszykami. W latach osiemdziesiątych teksy pisał Jacek Rzehak. Były one mocno kontestatorskie, wyrażały niezgodę na komunistyczną „poprawność”. Później pałeczkę tekściarza przejął Piekarczyk.

Zobaczcie, jak wyglądał energetyczny krakowski koncert TSA.

Przed kapelą zaprezentowała się grupa Virgin Snech. Jest to jeden z nielicznych na polskim rynku zespołów uprawiających szeroko pojętą stylistykę thrash-metalową. 

Zaangażowany społecznie i politycznie, umiejętnie wychyla się poza ramy sceny underground’owej, łącząc kilka podgatunków muzycznych. Powstały w 2001 roku szybko osiągnął status ważnego zespołu nagrywając 5 studyjnych albumów. Przez kapelę przewinęło się kilka znamienitych postaci rodzimego (i nie tylko) rynku muzycznego, ale skład VS po raz pierwszy ustabilizował się w 2003 roku wraz z premierą debiutanckiej płyty „S.U.C.K.”

Energetyczne koncerty powodują, że Virgin Snatch wymieniany jest wśród najlepszych zespołów koncertowych w kraju. Nieinaczej sprawa wyglądała podczas krakowskiego koncertu.

W swojej historii zespół Virgin Snatch zagrał kilkaset koncertów, dzieląc scenę z Anthrax, Slayer, Testament, Celtic Frost, Motorhead, Sepultura, Fear Factory, Helloween, Behemoth i wiele innych. Wśród koncertów znalazły się występy na największych festiwalach w Polsce i kilkadziesiąt koncertów na terenie bloku wschodniego.

Byliście na krakowskim koncercie TSA i Virgin Snatch?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty TSA Galeria Romana Makówka