20.06.2016 13:50

TVP wyemituje wrocławski koncert Davida Gilmoura

Telewizja Polska pokaże transmisję na żywo z występu ex-gitarzysty Pink Floyd. Sprawdźcie szczegóły emisji.

TVP wyemituje wrocławski koncert Davida Gilmoura
foto: Photoshot / Reporter / East News

David Gilmour zagra 25 czerwca 2016 roku na Placu Wolności we Wrocławiu w związku z mianowaniem tego miasta Europejską Stolicą Kultury 2016. Koncert będzie promował płytę „Rattle That Lock” wydaną we wrześniu 2015 roku. Weźmie w nim udział m.in. Zbigniew Preisner, który zorkiestrował ponad połowę materiału z tego albumu, a także ceniony polski pianista, Leszek Możdżer.

Dla wszystkich, którzy nie zdołali kupić biletów na wrocławski występ, mamy dobrą wiadomość - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncert pokaże na swojej antenie Telewizja Polska. Przypominamy, że cały koncert będzie rejestrowany przez ekipę Aubreya Powella, który przez wiele lat współpracował ze Stormem Thorgersonem. To właśnie on w agencji Hipgnosis odpowiadał m.in. za kultowe okładki płyt Pink Floyd.

Transmisja widowiska Davida Gilmoura rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca 2016 roku, o godzinie 21.45 na antenie TVP2. O 23.00 na tym samym kanale będzie można posłuchać wywiadu przeprowadzonego z gitarzystą, natomiast o 23.10 stacja TVP Rozrywka pokaże ciąg dalszy występu.

Co będziemy mogli usłyszeć tego wieczoru? Z pewnością nie zabraknie znanych nam już z ostatniego wydawnictwa muzyka kawałków „Today”, tytułowego „Rattle That Lock” czy „In Any Tongue”. Spodziewamy się również ponadczasowych kompozycji Pink Floyd takich jak „Wish You Were Here”, „Comfortably Numb” oraz znane z płyty „The Division Bell” kawałki „What Do You Want From Me” lub „High Hopes”.

Możemy więc oczekiwać niesamowitego widowiska, które zachwyci wielotysięczną publiczność zarówno swoją oprawą wizualną, jak i doborem materiału muzycznego. Cała trasa będzie też z pewnością sentymentalnym przeżyciem dla samego Gilmoura, choćby za sprawą powrotu do Pompejów, gdzie w październiku 1971 roku Pink Floyd zarejestrował swój słynny koncert.

Poniżej możecie zobaczyć, jak artysta wypadł na żywo w trakcie londyńskiego koncertu w Royal Albert Hall w kwietniu 2016 roku:

Będzie oglądać koncert Davida Gilmoura w TVP?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty David Gilmour