Taake zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
05.05.2022 17:49
Taake zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
  • 17 Zobacz zdjęcia
Taake zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]
05.05.2022 17:49

Taake, Kampfar i Helleruin zagrali dwa koncerty w Polsce. Sprawdźcie jak Taake wypadli podczas koncertu w Krakowie!

Taake to norweski zespół black metalowy z Bergen, założony w 1993 roku i pierwotnie nazwany Thule. Jedynym stałym członkiem kapeli jest Hoest, który pisze i nagrywa większość muzyki. Muzyk to postać kultowa w norweskim metalowym podziemiu. Prócz własnego projektu wspomagał swoim talentem także Ragnarok, Carpathian Forest, czy Gorgoroth.

Taake zagrali w Krakowie

Ostatnie wydawnictwa norweskiego Taake to album "Kong Vinter" z 2017 roku oraz box "7 Fjell" z siedmioma pierwszymi płytami grupy w formie picture disców. Grupa obchodziła w 2020 roku 25-lecie działalności, a jubileusz świętowała podczas europejskiej trasy z Kampfar.

Polecamy

Hoest jak twierdzi, poprzez swoją muzykę chce "obudzić narodową dumę i nostalgię kulturową u swoich norweskich słuchaczy", a także przypomnieć, że "piekło jest właśnie tutaj na Ziemi i że ludzie mogą być niczym demony". Leader Taake w swoich tekstach porusza przede wszystkim temat zła, a w swoich performensach próbuje je inkarnować, przez co wokół projektu narosło sporo kontrowersji. W warstwie muzycznej Taake to siarczysty, lecz melodyczny black metal, który zainspirował wiele norweskich kapel i stał się podwaliną dla norweskiej sceny.
 
Black metalowa grupa odwiedziła kilkukrotnie Polskę podczas koncertów. Zespół koncertował m.in.: w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach gdzie był gorąco witany przez fanów. Tym razem muzycy przyjechali do Krakowa i Poznania.

Zobaczcie zdjęcia z krakowskiego Hype Parku:
 

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.