24.12.2015 13:14

Tarja Turunen zagra na 22. Przystanku Woodstock

Poznaliśmy kolejną gwiazdę 22. edycji festiwalu Przystanek Woodstock. W 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą wystąpi ex-wokalistka Nightwish!

Tarja Turunen zagra na 22. Przystanku Woodstock
foto: materiały prasowe

Jak na razie 22. Przystanek Woodstock stoi pod znakiem artystów z Finlandii. Po Apocalyptice kolejną ogłoszoną gwiazdą festiwalu jest Tarja Turunen. Dla wokalistki będzie to 11. solowa wizyta w Polsce. Ostatni raz odwiedziła nasz kraj w listopadzie 2014 roku.

Informację potwierdzili organizatorzy imprezy na swoim profilu na Facebooku:

Festiwal organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniach 14-16 lipca 2016 roku. Obok kilkudziesięciu wykonawców z kraju i ze świata, którzy zagrają na czterech scenach, w ramach Przystanku Woodstock odbędą się liczne warsztaty oraz spotkania ze znanymi postaciami świata kultury, polityki i sportu. Swoje prezentacje będą miały także najrozmaitsze projekty edukacyjne i sportowe.

Tarja Turunen podbiła serca metalowej publiczności jako wokalistka zespołu Nightwish w latach 1996-2005. To z jej wielooktawowym sopranem grupa osiągnęła międzynarodowy sukces, ukoronowany albumem „Once” z 2004 roku, na którym znalazły się takie przeboje jak „Nemo” czy „Wish I Had an Angel”. W samej Finlandii płyta osiągnęła status potrójnej platyny. Na całym świecie rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy.

Od 2006 roku wokalistka z powodzeniem realizuje karierę solową. Wydany w 2013 roku „Colours in the Dark” stanowił wymagający kalejdoskop brzmień industrialnych i numetalowych, ale też elementów teatralnych i wschodnich. Słuchaczy taka paleta kontrastów wcale nie wystraszyła, o czym świadczyły wysokie pozycje płyty na listach przebojów m.in. w Finlandii, Rosji oraz w Niemczech.

We wrześniu 2015 roku artystka zaskoczyła swoich fanów raz jeszcze, tym razem decydując się na odważne wydawnictwo „Ave Maria – En Plein Air”. Wypełniło je aż 12 wersji klasycznej pieśni „Ave Maria” m.in. w aranżacjach Jana Sebastiana Bacha, Paolo Tostiego i Davida Poppera. Album został nagrany w kościele Lakeuden Risti w Finlandii. 

"

Wszyscy muzycy wykonywali te utwory razem ze mną, bez udziału publiczności. Niczego nie zmienialiśmy, ani nie poprawialiśmy w studiu. To, co słyszycie na płycie, to dokładnie te same dźwięki, które rozbrzmiewały w Lakeuden Risti podczas naszych sesji nagraniowych. "

Pojedziecie zobaczyć Tarję na Przystanku Woodstock?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Tarja Turunen