19.06.2017 22:00

Teatr im. Juliusza Osterwy i ojciec Paweł Gużyński na 23. Przystanku Woodstock

Organizatorzy ujawnili kolejnych gości, których będzie można zobaczyć na scenach festiwalu, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017.

Teatr im. Juliusza Osterwy i ojciec Paweł Gużyński na 23. Przystanku Woodstock
foto: Ralph Lotys / CC 3.0

Teatr im. Juliusza Osterwy

Aktorzy zaprezentują spektakl „Stopklatka”, którego autorem jest Malina Prześluga, zaś za reżyserię odpowiada Alina Moś-Kerger. W obsadzie znaleźli się Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda, Marta Karmowska, Joanna Rossa, Bartosz Bandura, Mikołaj Kwiatkowski/Darian Wiesner, Jan Mierzyński oraz Młodzież ze Studia Teatralnego. Nocny spektakl odbędzie się 4 sierpnia 2017 o godzinie 2:30 (noc z piątku na sobotę) podczas Akademii Sztuk Przepięknych.

Czy sparaliżowane ciało oznacza jednocześnie martwotę myśli, marzeń i pragnień? Wojtek był dobrze zapowiadającym się uczniem. Chodził do ciekawej szkoły. Miał mnóstwo przyjaciół. Jednak jego życie zaskakująco zatrzymało się w jednej fatalnej chwili…

Unieruchomiony w skorupie własnego ciała stał się osobą uzależnioną od obecności i opieki innych. Niespodziewana sytuacja zmusza nastolatka do przewartościowania dotychczasowego życia, gdzie na odmiennych warunkach trzeba ponownie ułożyć relacje z najbliższą rodziną, rówieśnikami, a nawet Bogiem. Nie ma łatwych odpowiedzi i rozwiązań, są za to trudne pytania, które prowadzą do kolejnych prób zdefiniowania życia na nowo.

Ojciec Paweł Gużyński

Dominikanin, kaznodzieja, publicysta oraz komentator. Jego zainteresowania naukowe to filozofia polityki, socjologia, teologia liturgii. Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności za działalność opozycyjną w PRL. Były piłkarz i niepoprawny kibic Juventusu Turyn. Miłośnik kultury i kuchni włoskiej. Kiedyś miłośnik ciężkiego rocka i muzyki alternatywnej, obecnie meloman zakochany w muzyce dawnej. Pochodzi z Torunia, gdzie ukończył technikum budowy dróg i mostów. Przed wstąpieniem do zakonu pracował trzy lata pracy w branży budowlanej.

Romantycy Lekkich Obyczajów

To duet z pogranicza pop-alternatywy i miejskiego folku, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. Pod koniec 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album o tytule „Lejdis & Dżentelmenels”. Niecały rok później wytwórnia S.P. Records podpisała z zespołem 3-płytowy kontrakt. Od tamtej pory zespół nieustannie rozwija się, nagrywa i koncertuje. Romantycy mają na koncie 2 płyty, 10 teledysków i około 100 zagranych koncertów. Obecnie muzycy są na ogólnopolskiej trasie koncertowej, w przerwach pracując nad trzecią płytą.

Laureaci Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Oto zespoły, które wygrały Eliminacje do Przystanku Woodstock i wystąpią na scenach tegorocznej edycji festiwalu. Decyzją jury (w składzie: Jurek Owsiak, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz", Andrzej Puczyński, Bartosz „Chodor” Chodorowski) na 23. Przystanku Woodstock wystąpią:

  • Duża Scena - Nocny Kochanek
  • Mała Scena - Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder  
  • Scena Viva Kultura - Strojnowy
  • Dziką Karta Lecha otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival