02.05.2017 15:11

The Cranberries, Lacuna Coil i Enter Shikari we Wrocławiu [GALERIA]

3 - Majówka 2017 rozpoczęła sezon plenerowych festiwali we Wrocławiu. Zobaczcie, jak było 1 maja 2017 w Hali Stulecia i Pergoli.

The Cranberries, Lacuna Coil i Enter Shikari we Wrocławiu [GALERIA]
foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Podczas majówki we Wrocławiu nikt nie może narzekać na nudę. 1 maja 2017 roku odbyła się kolejna edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa i na imprezie pojawiło się 6299 osób. Nie jest to tylko próba jego bicia i liczby. Patrząc na zadowolone twarze uczestników można powiedzieć, że bicie rekordu jest tylko pretekstem do integracji i wspólnej zabawy, w której biorą udział całe rodziny. A jednocześnie niezłe jam session i spotkania z udziałem najlepszych zagranicznych i polskich gitarzystów. 

Po występach w rynku odbyły się koncerty w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli. Zobaczcie, jak wypadł koncert Acid Drinkers, który zaprezentował program „Tribute to Lemmy”:

We Wrocławiu zaprezentował się również brytyjski zespół Enter Shikari. Sprawdźcie, jak kapela wypadła przed polską publicznością:

Natomiast grupa Lacuna Coil zagrała w ramach promocji nowego 8. już wydawnictwa „Delirium”, który pojawił się 27 maja 2016 roku i za jego produkcję jest odpowiedzialny kapela z „Maki” Coti-Zelatim na czele.

Na imprezie pojawił się również zespół The Cranberries, który w kwietniu 2017 wydał płytę „Unplugged”. Wrocławski koncert był 4 wizytą zespołu w naszym kraju. Wcześniej formacja wystąpiła w katowickim Spodku w 2002, na warszawskim Torwarze w 2012 oraz na Arenie Lublin w 2016.

W dniach 2 i 3 maja 2017 we Wrocławiu zagrają  m.in. The Toy Dolls, 5'nizza, Lady Pank, Łąki Łan, Czesław Śpiewa, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Kult, Illusion, Luxtorpeda, Coma, Krzysztof Zalewski, Strachy na Lachy, Łona i Webber, Fisz Emade Tworzywo, O.S.T.R oraz Renata Przemyk.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Acid Drinkers Enter Shikari The Cranberries Galeria Lacuna Coil